UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд у справі активіста Майдану Бубенчика відбудеться 5 квітня

Напередодні суд не зміг обрати йому запобіжний захід.

Печерський районний суд Києва у четвер, 5 квітня, розгляне справу учасника Революції гідності Івана Бубенчика, повідомив "Тижню" його адвокат Ігор Коржук.

"Суд відбудеться 5.04 о 10:00 в Печерському суді за адресою Хрещатик, 42-А", - зазначив він.

Активіста підозрюють у вбивстві міліціонера і військовослужбовця Внутрішніх військ МВС, замаху на вбивство співробітника правоохоронних органів і незаконному поводженні зі зброєю під час подій Революції гідності у 2014 році.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко змінив групу прокурорів, які займатимуться розслідуванням справи, та доручив очолити її своїй заступниці Анжелі Стрижевській.

Причиною цього він назвав неправильну кваліфікацію дій Бубенчика працівниками Департаменту спецрозслідувань ГПУ.

Своєю чергою голова Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк назвав рішення генпрокурора безпідставним. Оскільки, за його словами, ніхто з працівників департаменту не доповідав Луценку і він не вивчив матеріали провадження.

"Єдиною підставою (зміни прокурорів – ред.) є неефективне здійснення досудового розслідування. Щоб таке рішення прийняти, треба вивчити матеріали провадження", - наголосив у коментарі "Громадському" Горбатюк.

Читайте також: В'ятрович спрогнозував наслідки суду над майданівцем Бубенчиком

Учасника Революції гідності та антитерористичної операції Івана Бубенчика затримали 3 квітня у Львівській області, йому повідомили про підозру та доставили до Печерського районного суду Києва для обрання запобіжного заходу.

Прокуратура наполягала на арешті підозрюваного, але судове засідання з обрання запобіжного заходу перенесли на невизначений термін.

Під час Євромайдану Іван Бубенчик був активістом "9-ї сотні Самооборони". В інтерв'ю, яке увійшло до документального фільму "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівцях" з будівлі консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства майданівців і змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.

Після початку війни в Донбасі Бубенчик вступив до лав добровольчого батальйону МВС "Дніпро-1", брав участь в АТО, отримав бойове поранення. Нагороджений орденом "За мужність", а також волонтерської медаллю "За оборону країни", отримав звання Народного Героя України.

У лютому 2014 року Верховна Рада прийняла закон про недопущення притягнення до кримінальної відповідальності учасників Революції гідності за їхні дії під час акція протесту в 2013-2014 роках.

Докладніше читайте у статті Анастасії Станко та Ангеліни Корякіної "Амністія: всі вільні, всі винні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".