Київський апеляційний суд розгляне апеляцію на запобіжний захід одеському активісту Сергію Стерненку, якого відправили на двомісячний цілодобовий домашній арешт. Як зазначив Стерненко у Facebook, що біля суду зібралася велика кількість поліції, Нацгвардії та судової охорони.
“Засідання по оскарженню мого арешту почнеться за годину, а в Київському апеляційному суді вже дуже багато поліції/беркуту/нацгварідії/судової охорони. Більше навіть аніж під Шевченківським судом. Якби суд був справедливим — потреби в такій армії не було б”, - написав Стерненко.
Нагадаємо, у 2018 році на одеського активіста напали Іван Кузнєцов, який у результаті поранення помер, та Олександр Ісайкул. Сам Стерненко отримав ножове поранен руки. Цей напад на активіста став третім.
11 червня цього року Служба безпеки повідомила Сергію Стерненку про підозру в умисному вбивстві і незаконному носінні холодної зброї. При цьому Ісайкула, СБУ навіть не оголосила розшук, коли він втік з України.
15 червня Шевченківський суд Києва обрав активісту запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Однак, згідно з рішенням суду, відбувати домашній арешт Стерненко мав за місцем прописки. А прописаний активіст у військовій частині в Одесі. На переконання Стерненка, саме генпрокурор Ірина Венедіктова замовила рішення суду, яке неможливо виконати, оскільки активіст не має доступу до військової частини в Одесі, де зареєстрований.
Пізніше суд задовольнив клопотання адвокатів Сергія Стерненка і змінив адресу, за якою активіст повинен перебувати під домашнім арештом. Він відбуває домашній арешт в Києві.
25 червня активіст повідомив про те, що СБУ завершила слідство у справі. Активіст звернув увагу на те, що тільки два тижні тому йому повідомили про підозру. Окрім того, суд скасував підозру Кузнєцову, та відмовився видавати дозвіл на затримання Ісайкула.
Справа Стерненка - один з найважливіших маркерів для влади Зеленського. Тому що неможливо служити народові і не чути його. Неможливо другий рік, сховавшись за спину "тимчасового" голови МВС Арсена Авакова, заплющує від правди. І для того щоб зрозуміти, в чому урок подій під Шевченківським судом Києва, потрібно правильно поставити розділовий знак. Влада, суспільству і самому Сергію Стерненку. Про це в статті "Обережно Сергій Стерненко!" для читачів ZN.UA пише оглядачка Інна Ведернікова.