UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд окупованого Криму залишив під вартою трьох українських моряків

Сьогодні також будуть розглянуті апеляції ще двох моряків.

Підконтрольний РФ Верховний суд Криму сьогодні, 25 грудня, відмовив у задоволенні апеляційних скарг трьом українським морякам, які були захоплені біля Керченської протоки місяцем раніше. Про це повідомляє Крим.Реалії.

Зазначається, що суддя відмовив у задоволенні апеляційної скарги старшому матросу з катера "Нікополь" В'ячеславу Зінченко, при цьому скоротивши на одну добу термін обраного запобіжного заходу. Тобто Зінченко залишиться в московському СІЗО до 24 січня 2019 року.

Адвокат моряка Еміне Авамілєва заявила, що мав місце збройний конфлікт і її підзахисний після цього конфлікту має статус військовополоненого, а питання утримання під вартою повинен був розглядати військовий суд.

Також у своєму виступі вона зазначила, що Зінченко має родичів у Сімферополі і Феодосії, які готові розмістити моряка у разі рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Раніше 25 грудня Верховного суду Криму відмовив у задоволенні апеляційної скарги захопленому українському військовому, мичману Андрію Шевченку, а також капітану третього рангу Володимиру Лісовому.

Сьогодні суд повинен також розглянути апеляції на арешт матроса з буксира "Яни Капу" Сергія Чуліби і співробітника СБУ Андрія Драча.

Читайте також: Росіяни назвали подією року відкриття мосту в анексований Крим - опитування

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

17 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує мілітаризацію окупованого Криму і дії РФ в акваторії Чорного і Азовського морів.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли прикордонники, армія, поліція та СБУ.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".