Солом'янський районний суду Києва скасував додаткові обов'язки, покладені на екс-заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря, який є фігурантом резонансної справи "рюкзаків Авакова", йдеться в ухвалі суду від 20 лютого поточного року.
Зокрема, ті з них, які стосуються необхідності повідомляти детективам, прокурорам і суду про зміну місця проживання або роботи та здати до Державної міграційної служби документи, які дають право виїзду за кордон.
Відповідне клопотання подав адвокат Чеботаря Ігор Юдін. Він обґрунтував його тим, що ці обов'язки є "недоцільним, занадто суворими, не є необхідними для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного та порушують його права через створення реальної загрози здоров'ю та життю".
Своєю чергою прокурор заперечував проти задоволення клопотання, наголошуючи на тому, що таке рішення створить ризики, передбачені статтею 177 Кримінально-процесуального кодексу України (переховування від слідства, знищення доказів або впливу на свідків).
Під час розгляду відповідного клопотання слідчий суддя врахував те, що фігурант справи про "рюкзаки Авакова" страждає на тяжкі захворювання, повний перелік яких міститься у відповідній ухвалі. А також те, що "на даний час в Україні відсутня можливість належним чином проводити лікування захворювань підозрюваного".
Авдокат Чеботаря надав суду консультативний висновок ДУ "Національний інститут раку", який підтверджує необхідність лікування за кордоном. У клініці Шаріте (Німеччина), куди його клієнта запросили 9 січня 2018 року.
Слідчий суддя також врахував те, що "на час розгляду клопотання не встановлено наявність зауважень щодо процесуальної поведінки підозрюваного", він протягом тривалого часу не працює, отже, "не має можливості в будь-який спосіб впливати на кримінальне провадження".
"Також слідчим суддею беруться до уваги і ті факти, що підозрюваний не має за кордоном житла, банківських рахунків, близьких родичів. Його дружина, донька з сім'єю, постійно проживають в Україні, а через важку хворобу дружина підозрюваного потребує постійного догляду. Все це приводить слідчого суддю до переконання про міцні соціальні зв'язки підозрюваного в Україні, які зумовлюють необхідність обов'язкового повернення його в Україну", - додав він.
Нагадаємо, 31 жовтня 2017 року в рамках розслідування справи про так звані "рюкзаки Авакова" були затримані син голови МВС Олександр Аваков, екс-заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар, а також підприємець Володимир Литвин.
Наступного дня суд відпустив усіх трьох підозрюваних під особисте зобов'язання, а Авакова-молодшого – зобов'язав носити електронний браслет.
У НАБУ наполягають на тому, що закупівля МВС рюкзаків за завищеними цінами у 2015 році завдала державі збитків на суму 14,5 млн гривень, відповідне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У Міністерстві внутрішніх справ вважають дії детективів НАБУ політично, а не юридично мотивованими.
Як повідомляли ЗМІ, у лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на п'ять тисяч рюкзаків вартістю 14,5 млн гривень та ПП "Плигачов" на одну тисячу рюкзаків вартістю 2,1 млн гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.
Нагадаємо, в лютому минулого року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина голови МВС Арсена Авакова Олександра, обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чеботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за завідомо завищеною ціною.
Детальніше про політичне підґрунтя справи про "рюкзаки Авакова" читайте в матеріалі Юлії Мостової "Рюкзаки з подвійним дном" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".