UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стерненка в СБУ ознайомили з матеріалами та повідомили про статус у справі

Підозру одеському активістові не оголошували.

Служба безпеки України 18 травня не оголошувала підозру одеському активісту Сергію Стерненку, він перебуває у статусі потерпілого, наголосили у спецслужбі.

"Активізація навколо цієї справи в інформаційному полі є нічим іншим, як свідомим намаганням загострити ситуацію в публічній площині та створити додаткові можливості для подальшого тиску на розслідування. Яке, на жаль, не поверне до життя вбиту раніше людину", - йдеться у повідомленні, оприлюдненому на офіційному Telegram-каналі СБУ.

У спецслужбі наголошують, що у розслідуванні справи Стерненка керуються виключно "принципами законності, об'єктивності, справедливості та бажанням встановити істину".

Сам Стерненко розповів, що в СБУ його викликали, аби ознайомити з матеріалами справи.

"Друзі, ви можете мене привітати, я потерпілий, а не підозрюваний... Я просто хочу, щоб ви зрозуміли ситуацію - ось в моїх руках три повістки про виклик. Знаєте, для чого мене викликали повістками, офіційна версія? Для того, щоб ознайомити мене з матеріалами справи, як виявляється", - зазначив він, звертаючись до активістів, які вийшли до будівлі слідчого управління СБУ у Києві на його підтримку.

Він подякував організаторам та учасникам акції, припустивши, що до її проведення у слідства "були геть інші наміри", а відсутність підозри станом на сьогодні "не гарантує її оголошення в майбутньому".

"Тільки завдяки тому, що сьогодні ви прийшли сюди, в період карантину, коли так важко дістатись, вони вирішили не порушувати закон", - цитує активіста "Укрінформ".

Як повідомлялося, 14 травня СБУ викликала Сергія Стерненка для участі в процесуальних та слідчих діях. Активіст припустив, що йому вручатимуть підозру в умисному вбивстві.

Ексгенпрокурор Руслан Рябошапка заявляв, що його просили "вплинути" на розслідування справи, аби помститися активістові. А чинна генпрокурорка Ірина Венедіктова наголошувала на тому, що "підозра Стерненку буде в будь-якому разі". Питання лише у кваліфікації справи: умисне вбивство чи вбивство через самозахист.

Увечері 24 травня 2018 року на одеського активіста Сергія Стерненка напали неподалік від його будинку двоє зловмисників. Під час зіткнення активіст отримав ножове поранення руки, а один з нападників – смертельне поранення в область живота. Стерененко стверджує, що завдав поранення нападникам ножем, який відібрав у них же.

Під час нападу на Стерненка був убитий 25-річний Іван Кузнєцов. Другого нападника – 30-річного Олександра Ісайкула поліція відпустила в статуті свідка. Згодом йому оголосили підозру, однак у розшуковій базі СБУ його даних немає досі. Це був уже третій збройний напад на Стерненка. Під час першого він отримав різані рани, під час другого – вогнепальне поранення.

У жовтні 2019 року справу Стерненка передали до слідчого управління СБУ у зв'язку з можливою причетністю одеських поліцейських до організації нападу на активіста.

Стерненко та інші одеські активісти вважають, що за терором проти них стоять мер міста Геннадій Труханов та близькі до нього бізнесмен Володимир Галантерник і кримінальний авторитет Олександр Ангерт ("Ангел"), які фактично монополізували корупцію в Одесі. А місцева поліція і прокуратура фактично захищають інтереси цього угруповання.

Докладніше читайте в матеріалах оглядача ZN.UA Інни Ведернікової "Справа Стерненка. Хроніки реваншу" і "Підозра, що може підірвати Україну?".