Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заперечує закупівлю вакцин від коронавірусу за завищеною ціною.
«Я можу тільки сказати, що ми ведемо прозору політику, і будь-які контракти, укладені для забезпечення України вакциною, укладаються абсолютно прозоро, транспарентно - безпосередньо з виробниками вакцин. Тому більше нічого додати щодо закупівлі вакцин, де у нас є великий попит у світі. І зрозуміло, що весь світ перебуває в тій ситуації, коли вони купують ті вакцини, де є можливість прямо домовитися з виробником», - заявив він в етері телеканалу «Україна 24».
Національне антикорупційне бюро 3 лютого відкрило справу про можливе зловживання при закупівлі китайської вакцини Sinovac Biotech за ціною $17,85 за дозу через компанію-посередника. Того ж дня українська компанія-постачальник «Лекхім» попросила владу відтермінувати поставки першої партії китайської вакцини до квітня.
Міністр охорони здоров'я заявляє, що суть справи йому незрозуміла: «Щоб щось думати, треба розуміти, що саме вони розслідують. Я можу спиратися тільки на ті заяви, які були від правоохоронних органів. Тому у них це треба питати».
Він зазначив, що у кожного виробника вакцин є своя ціна на продукт.
«Єдине, що можу вам сказати, що ті пропозиції, які надходили до Міністерства охорони здоров'я під час переговорів, - там ціни різняться від $5 до $33,9 за вакцину. Щоб ви розуміли, що є різні ціни у різних виробників», - додав Степанов.
Напередодні Sinovac Biotech подала документи на екстрену реєстрацію своєї вакцини в Україні. У грудні минулого року Україна уклала контракт на поставку 1,9 млн доз.
Раніше «Голос» звинуватив Степанова в зриві поставок більш ефективної і дешевої вакцини. За словами депутатки Олександри Устинової, Україна могла закупити вакцину проти коронавірусу в шість разів дешевше, до того ж ту, яку закуповує Всесвітня організація охорони здоров'я.
Починаючи з весни 2020 року Степанов декларував, що веде перемовини з виробниками вакцин. За цей час на грудень минулого року забезпечити вдосталь вакцини для свого населення змогли не тільки багаті країни. Україна ж за весь цей час змогла укласти лише один контракт на поставку 1,9 млн доз, що могло б забезпечити вакцинацією близько 2,5% населення.
Докладніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений наприкінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редакторки розділу «Соціум» Алли Котляр «Антиділа» у ZN.UA.