UA / RU
Підтримати ZN.ua

Степанов: Україна перейшла до другого етапу COVID-вакцинації

З наступного тижня розпочинається робота стаціонарних пунктів щеплення та вакцинації сімейних лікарів.

Україна перейшла до другого етапу вакцинації проти коронавірусу. З наступного тижня в країні почнуть вакцинувати сімейних лікарів. Про це під час години запитань до уряду заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. 

"Ми перейшли до другого етапу вакцинації. З наступного тижня розпочинається робота стаціонарних пунктів щеплення та вакцинації сімейних лікарів", - сказав він. 

Глава МОЗ зазначив, що на вакцинацію записалися вже понад 290 тисяч українців.

"Попри інформаційну вакханалію та відверту брехню щодо теми вакцинації у лист очікування через інформаційні ресурси, у тому числі через додаток "Дія", записалися вже понад 290 тисяч людей", - заявив Степанов, поклавши відповідальність за повільний темп вакцинації проти COVID на місцеву владу. 

Читайте також: Сімейні лікарі робитимуть щеплення від коронавірусу в кабінетах вакцинації – Степанов

Нагадаємо, 22 грудня 2020 року Міністерство охорони здоров'я затвердило план вакцинації українців від COVID-19. Передбачалося, що перший етап охопить приблизно 355 тисяч осіб з критичним ризиком інфікування. Серед цих людей - медпрацівники, які надають допомогу хворим COVID-19, люди і працівники в інтернатних установах, будинках престарілих, військовослужбовці. Під час другого етапу, згідно з дорожньою картою,  вакцинуватимуть людей з надзвичайно високим ризиком інфікування і тих, хто надає медпослуги. Їх приблизно 2,3 млн осіб.

Нагадаємо, вакцинація в Україні почалася 24 лютого 2021 року. В Україну привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Упродовж першого тижня Україна не вийшла на заплановані темпи вакцинації. 

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов і президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UA, термін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.

Найближчим часом очікуються перші поставки вакцини Pfizer/BioNTech.  Як зазначають у МОЗ, надходження вакцини очікується у квітні

Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.