UA / RU
Підтримати ZN.ua

Степанов: Будь-яка операція, відтермінування якої несе загрозу життю, не буде перенесена

Обмеження операцій та госпіталізацій - другий етап реагування на пандемію.

В Україні на певний час через пандемію коронавірусу скасували деякі операції та госпіталізації. Попри це, заборона не стосується тих медичних послуг, невиконання яких може призвести до непоправної шкоди здоров'ю або летальних випадків. 

"Будь-яка операція, будь-яка госпіталізація, якщо відтермінування її може нести загрозу вашому здоров’ю або вашому життю, не може бути перенесена. Ви будете вчасно госпіталізовані, вчасно прооперовані, незважаючи на те, що це планові операції", - пояснив під час брифінгу очільник МОЗ Максим Степанов. 

Міністр назвав перелік операцій та госпіталізації, які не будуть скасовувати: 

"Ми говоримо виключно про ті планові госпіталізації і операції, перенесення яких ніяким чином не вплине і не буде загрожувати вашому життю або вашому здоров’ю. Такі стани, як інсульти, інфаркти, термінові операції, ургентні, включаючи ті планові, які я перелічував, вони не можуть бути перенесені і вони вчасно будуть надаватися", - додав Степанов.

Читайте також: Заборона на госпіталізацію і операції: у МОЗ пояснили, кого це не торкнеться

Напередодні головний санлікар віктор Ляшко заявив, що Україна переходить до другого етапу реагування на епідемію коронавірусу COVID-19.

Це означає, що пацієнтів не госпіталізуватимуть у лікарні на планові операції, оперуватимуть лише ургентних хворих - тих, кому ненадання медичної допомоги може вартувати життя.

Раніше Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації в Україні до 31 грудня. Вишам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам – відправити учнів на канікули з 15 жовтня. Відсьогодні в Україні діє нове карантинне зонування - міст і районів у «жовтій» і «зеленій» зонах більше немає.

Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У багатьох областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, в Івано-Франківську під ковідарій готують корпус пологового будинку. МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.

Чому українці ігнорують заходи безпеки, попри вже очевидну небезпеку у зв’язку з пандемією коронавірусу; як впливають на нас карантинні обмеження, і як поводитися в умовах тривалої невизначеності, – про це редакторка розділу «Соціум» Алла Котляр розмовляла із завідувачкою кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім. П. Шупика доктором медичних наук професоркою Галиною Пілягіною «Невизначеність, Covid-19 і здоровий глузд» у ZN.UA.