Очільник МОЗ Максим Степанов вважає, що українська практика введення адаптивного карантину є однією з найкращих в Європі. Про це він сказав під час виступу у ВР, коли йшлося про необхідність законодавчого врегулювання штрафування через порушення умов самоізоляції.
За словами міністра, відповідний закон знаходиться у ВР ще з липня.
"На сьогоднішній день, всі контактні хворі, які встановлені і яких просимо залишатися на самоізоляцію… це питання контролю, що вони залишаються саме на самоізоляції. І питання контролю – це питання адміністративного покарання. Через систему штрафів. Тому я хочу звернутися до… народних депутатів. З липня місяця у вас (у Верховній Раді – ред.) знаходиться відповідний закон, поданий Кабінетом міністрів №3890, який чітко регламентує щодо штрафів. Це той механізм, яким користуються всі європейські країни. Все решта, я вважаю, що у нас одна із найкращих практик в Європі щодо адаптивного карантину", - зауважив Степанов.
Нагадаємо, Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 грудня. Вишам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам - відправити учнів на канікули з 15 жовтня.
З 19 жовтня в країні почне діяти нове епідемічне зонування - у «червоній зоні» вперше опиняться вісім обласних центрів.
Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У деяких областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.
Докладніше про те, що повинна зробити влада, а що - люди, читайте в матеріалі Алли Котляр «COVID-19: боротьба вручну» для читачів ZN.UA.