UA / RU
Підтримати ZN.ua

Степанов хоче заплатити за вакцину Pfizer грошима для лікарень та хворих — "Голос"

Тоді як гроші з ковідного фонду пішли на будівництво доріг. 

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов хоче оплатити вакцину Pfizer грошима, призначеними на медичні гарантії - тобто йдеться про кошти на лікарні та хворих. Про це на своїй сторінці на Фейсбук повідомила народний депутат від фракції "Голос" Ольга Стефанишина. 

"Гроші на вакцини Pfizer заберуть у лікарів та лікарень, а не з доріг або Офісу Президента. Такий проєкт постанови сформував Максим Степанов. Підвищення зарплат лікарям в дії, ага. Дуже скоро це підтримає Уряд, а потім монобільшість в Комітеті з питань бюджету ВРУ", - пише депутат "Голосу". 

Стефанишина, яка є членом Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, пояснила, чим це загрожує українським лікарням та пацієнтам. 

"Грошей в медицині і так не вистачає: дефіцит сьогодні понад 100 мільярдів. І саме з цієї дефіцитної медичної програми МОЗ вирішило забрати ще 6,5 мільярдів гривень на благу мету – закупівлю вакцин від COVID-19. Фактично ці гроші треба буде відібрати з ліків для діабетиків, з діагностики раку, з лікування ковіду і додатковим виплатам медикам", - пояснила депутат. 

Читайте також: Вакцина від COVID-19 від Pfizer-BioNTech: склад, ефективність, як захищає та які побічні ефекти викликає

Нагадаємо, 6 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна домовилася про постачання 10 млн доз вакцини Pfizer/BioNTech. 5 квітня голова МОЗ Максим Степанов анонсував контракт на «доволі велику кількість» вакцин від ковіду.

4 квітня Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони про створення Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19. Кінцевою метою плану є охоплення щепленнями здебільшого дорослого населення України не пізніше грудня 2021 року.

На сьогодні в Україні зареєстровані три вакцини від коронавірусу - Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблена Sinovac Biotech.

Наприкінці березня президент Зеленський зробив останній крок - підписав закон, який «розблокує» поставку і тепер, за словами офіційного Києва, постачанню нічого не заважає.