Слідство у справі пожежі на нафтобазі в Василькові, яка відбулася рік тому, в ході якої загинули шість чоловік і 14 потрапили в лікарню з опіками і ознаками задухи, дуже швидко загрузло.
Про це йдеться у статті Сергія Куюна для DT.UA.
"І тоді, і сьогодні є всі підстави вважати, що відбулося це не через процесуальні труднощі, а щоб розвалити справу з прозаїчною метою - уникнути покарання винних у цій трагедії", - йдеться в статті
"Дуже скоро стало очевидним, що справу спробують зам'яти, хоч би яким неймовірним це здавалося на тлі васильківського згарища. Однак це лихо оголило абсолютний параліч як влади різних рівнів, так і правоохоронців. Окремо тут стоїть Держслужба з надзвичайних ситуацій. З'ясувалося, що буквально за місяць до трагедії пожежники склали акт за результатами перевірки бази, виявивши 52(!) порушення. Сховище взагалі не було введене в експлуатацію і не мало права працювати, зазначається у звіті урядової комісії з підсумків розслідування причин аварії", - пише Куюн.
Кілька разів розслідування зупинялося, а "розбудити" слідчих вдавалося лише прес-конференціями і публікаціями в ЗМІ, говорить адвокат загиблих і покалічених у вогні рятувальників Олександр Мірошник.
"Мета усіх маніпуляцій слідчих і прокурорів - відсторонити потерпілих від справи й уникнути компенсації шкоди родинам загиблих і травмованих рятувальників", - упевнений Мірошник.
Проміжний результат річного розслідування це підтверджує. У квітні справу розділили на дві: в одній потерпілими виступають родини співробітників нафтобази, а обвинуваченими - четверо керівників нафтобази. У другій справі, виділеній в окреме провадження, потерпілими виступають постраждалі рятувальники і їхні родини, а обвинуваченими… керівництво ДСНС.
"Логіка слідчих така: за постраждалих співробітників нафтобази відповідатимуть керівники нафтобази, а в загибелі пожежників винне керівництво ДСНС, мовляв, не так гасили. Те, що причиною пожежі стало порушення норм безпеки власником нафтобази, до уваги, очевидно, не береться", - говорить адвокат. За його словами, це робиться з метою відгородити БРСМ від відповідальності й виплат компенсацій постраждалим пожежникам, а також постаратися врятувати керівництво бази від покарання.
"Оскільки в цьому процесі ми не є постраждалою стороною, то позбавлені доступу до матеріалів справи, а отже, не можемо впливати на її перебіг", - пояснює Мірошник тактику слідства, яке, на його думку, повністю діє на боці БРСМ. Адвокат уже подав позов про визнання рятувальників постраждалою стороною в цьому процесі.
Раніше повідомлялося, що родичі трьох співробітників ДСНС, які загинули під час гасіння пожежі на нафтобазі "БРСМ-Нафта" у Василькові, вимагають від керівництва МВС і Генпрокуратури провести відкрите розслідування і притягнути до відповідальності керівництво і власників групи компаній "БРСМ".
Детальніше про розслідування трагедії читайте в статті Сергія Куюна "На згарищі совісті" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".