UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа Шеремета: Яні Дугарь змінили запобіжний захід

На неї також одягли електронний браслет.

Печерський районний суд Києва змінив запобіжний захід на нічний домашній арешт Яні Дугарь, яку підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета, передає hromadske. Крім того, на Дугарь надягли електронний браслет. Так, Яна Дугарь перебуватиме у військовій частині у Гвардійську з 20:00 до 07:00.

Сторона захисту Дугарь просила змінити міру запобіжного заходу на особисте зобов'язання. Адвокати також заявили про те, що експертиза ходи не змогла чітко встановити, що на відео саме Яна Дугарь. Вони також вкотре підкреслили, що Яна Дугарь не могла стежити за Шереметом, а з іншим фігурантом справи Андрієм Антоненком вона досі не знайома.

Водночас прокурор Сергій Зузак стверджує, що правоохоронці допитали нових свідків, після чого виникли сумніви щодо слів попередніх свідків, які вже виступали в суді. За словами Зузака, нові свідки або взагалі не можуть згадати Дугарь, або говорять, що не знають, чи була вона в госпіталі. Однак, ніхто зі свідків нібито не сказав конкретно, що вона там була. Прокурор також стверджує, що експертиза встановила, що на відео саме Яна Дугарь.

Окрім того, слідство встановило зв'язок Яни Дугарь з фігурантом справи Владиславом Грищенком, якого також підозрюють у замаху на життя бізнесмена з Івано-Франківської області. Як стверджує прокурор, Дугарь нібито здійснювала розвідку. Крім того, слідство не виключає, що між Яною Дугарь та іншими фігурантами справи були інші посередники, які зараз невстановлені.

За словами Зузака, Дугарь може виїхати з країни, оскільки вона заміжня за громадянином Іраку. Однак адвокати заявили, що їх підзахисна здала свій закордонний паспорт, тому не може покинути Україну. Також сторона звинувачення стверджувала, що Дугарь могла тиснути на свідків і приховувати докази.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка та військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки.

Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників назвати не змогли. Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Антоненка та Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року унаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли він виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков казав, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.

Докладніше читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета" і матеріалі Лесі Литвинової "Еволюція гідності" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".