UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа Шеремета: Яні Дугарь пом'якшили запобіжний захід

Військового медика дозволили спілкуватися з колегами і викладачами.

Печерський районний суд знову пом'якшив запобіжний захд військовому медику Яні Дугар, яку поліція називає підозрюваної у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

У середу, 16 липня, суд продовжив накладені на Дугар зобов'язання. Але при цьому зняв заборону на спілкування з побратимами та викладачами закладу, де навчається військовослужбовець.

«Чергова маленька перемога… Судом… виключені з переліку свідків з якими можна спілкуватися, військовослужбовці, з якими Яна проходить службу, і викладачі навчального закладу», - написав адвокат Денис Ломанов на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, на наступному засіданні прокуратура проситиме суд зобов'язати підозрювану ознайомитися з матеріалами провадження за 10 днів.

 Напередодні суд пом'якшував запобіжний захід Яні Дугар. Їй дозволили зняти електронний браслет, а також вільно пересуватися  територіэю України.

У той же час, військовослужбовець Сил спецоперацій ЗСУ Андрій Антоненко і дитячий кардіохірург Юлія Кузьменко залишаються в СІЗО.

Читайте також: Справа Шеремета: Хтось "загубив" підозру Антоненку і ще понад 200 сторінок - адвокат

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Апеляційний суд Києва залишив запобіжні заходу без змін, проігнорувавши десятки бажаючих взяти Кузьменко й Антоненка на поруки, а також на інформацію про алібі підозрюваних і аргументи захисту щодо хибності наданих слідством доказів.

Згодом підозрюваним кілька разів продовжували запобіжні заходи.

2 липня в поліції заявили, що справа Шеремета готова до скерування до суду для розгляду по суті.

Колеги Шеремета з "Української правди" також засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.