У день похорону громадянської активістки і радниці мера Херсона Катерини Гандзюк кілька десятків людей провели акцію протесту біля обласного управління поліції. Активісти звинуватили херсонську поліцію в бездіяльності і вимагали встановити та притягнути до відповідальності замовників вбивства Гандзюк, передає Hromadske.
Протестувальники палили фаєри, скандували "Хто замовив Катю Гандзюк?" і "Вбивцю - на нари!", а також розмалювали двері та стіни будівлі.
До учасників акції вийшов начальник слідчого управління обласної поліції Микола Вербицький. Однак, за словами волонтера Романа Синіцина, продуктивної дискусії не вийшло.
"Розповів нам про те, що за посадженого невинно Новікова у справі Каті відповідальність ніхто з правоохоронців не поніс. Павловського вони допитали, він сказав, що це не він, ну й ніби все. Порекомендував йти до СБУ, там тепер розслідують вск", - переповів зміст бесіди Синіцин.
"
Як повідомлялося, в середу, 7 листопада, у Херсоні в Палаці молоді відбулася церемонія прощання з Катериною Гандзюк. В той же її поховали на місцевому кладовищі. Проводити Гандзюк в останню путь прийшли сотні людей.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини.
Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "закінчене умисне вбивство".
За даними ЗМІ та активістів, помічник народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства активістки Катерини Гандзюк. Саме він передавав грошові кошти керівнику групи виконавців - Сергієві Торбіну. Після затримання групи виконавців Павловський був готовий здати замовника вбивства, але зміг домовитися з правоохоронними органами.
31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотоюбіля під'їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу госпіталізували з хімічними опіками 40% тіла.
Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".
3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування справи в Службу безпеки України. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві.
Того ж дня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого мешканця Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Сама потерпіла та свідки Новікова не впізнали. Гандзюк також наполягала на тому, що затриманий, швидше за все, непричетний до нападу на неї. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому раніше підозри, і Новікова звільнили з-під варти.
У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович мав подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо купленої Віктором Горбуновим. Водієм групи був В'ячеслав Вишневський. на Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи. Всі підозрювані брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів, а Торбін у 1997-2000 роках працював у херсонській міліції на посади оперативника.