UA / RU
Підтримати ZN.ua

Список "Доступних ліків" виріс на 8 пунктів

Зараз у списку 264 позиції лікарських засобів, 85 з яких повністю безкоштовні.

У четвер, 13 серпня, стало відомо, що безкоштовних "Доступних ліків" стало більше.

Про це на своїй офіційній сторінці у Facebook повідомляє Національна служба здоров'я України (НСЗУ).

Станом на 13 серпня в оновленому переліку "доступних ліків" 264 препарати:

- 200 ліків передбачено для лікування серцево-судинних захворювань;

- 48 - діабету II типу;

- 15 - бронхіальної астми;

- 1 - для лікування ревматичних хвороб.

У переліку 85 лікарських засобів, які є повністю безкоштовними для пацієнтів:

- 62 лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань;

- 17 - для лікування діабету II типу;

- 6 - для лікування бронхіальної астми.

"Список містить 264 позиції лікарських засобів, 85 з яких – повністю безкоштовні для пацієнтів. Це на 8 лікарських засобів більше, ніж було раніше", - йдеться в повідомленні НСЗУ.

Читайте також: Для боротьби з фальсифікатом в Україні вводиться 2D-кодування ліків

Служба нагадує, що до програми входять ліки українських виробників – зараз їх 60%, і імпортні – 40%. Це виробники з Угорщини, Німеччини, Румунії, Польщі, Швейцарії, Франції, Ізраїлю та Індії.

Найдорожчий безкоштовний лікарський засіб - Будесонід. Це суспензія, яку використовують хворі на бронхіальну астму, вона коштує 584 грн.

Національна служба здоров'я України нагадує, що найбільша кількість користувачів програми "Доступні ліки" це пенсіонери.

"61% користувачів - це люди старше 65 років, які потребують фінансового захисту. Завдяки безкоштовним лікам вони можуть зменшити особисті витрати на лікування. Зокрема, люди у віці 65+, які отримують мінімальну пенсію, щомісяця економлять в середньому 12% свого доходу", йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, МОЗ України займається формуванням номенклатури для закупівель ліків на 2021 рік.

Пропозиції до номенклатури підлягають обов'язковому громадському обговоренню. Як тільки номенклатура закупівлі ліків буде затверджена, МОЗ почне збір потреби в ліках і медичних предметів, які потрібні українцям, що і буде головним пунктом у формуванні замовлення і закупівлі.

Раніше ZN.UA писало, що вже рік країну розбурхує в очікуванні початку другого етапу медреформи. Інформпростір повниться різнополюсними прогнозами - від "всі помруть" до менш поширеного "з'явилося світло в кінці тунелю". Про реальну ситуацію читайте в інтерв'ю Голови НСЗУ Оксани Мовчан : "У старту другого етапу реформи умови були більш жорсткими".