UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скасування переліку військово-облікових професій для жінок: петиція набрала необхідну кількість голосів

Авторка назвала розширення відповідного переліку професій «неподобством».

Петиція про скасування розширеного переліку професій для жінок, які мають стати на військовий облік, набрала достатню для її розгляду президентом кількість голосів. Згідно з даними на сайті Офісу президента, станом на 28 грудня під петицією підписалися понад 34 тисяч осіб при необхідних 25 тисячах. 

Петиція, зареєстрована 23 грудня, передбачає скасування наказу Міністерства оборони України №313 від 11 жовтня 2021 року. Також у ній йдеться про використання переліку лише тих спеціальностей, що визначені ПКМУ № 711 від 14 жовтня 1994 року.

«Начебто змінився лише Перелік, але згідно з ним майже усі жінки нашої держави повинні бути військовозобов'язаними. Це неподобство!!! Жодного суспільного обговорення. Жодних підготовчих заходів. Жодного перехідного періоду та роз'яснень щодо механізму реалізації», – зазначила авторка петиції Яна Рашевченко.

Читайте також: «Облік - це не призов і не мобілізація» — замміністра оборони пояснила особливості указу

Нагадаємо, 17 грудня набрав сили наказ Міністерства оборони України №313 «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями», що передбачає постановку на облік більшості працюючих жінок.

Згодом із роз’ясненнями виступили головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний, заступниця міністра оборони Наталія Воронкова, а Командування Сухопутних військ ЗСУ дало брифінг.

Голова комітету ВР з питань нацоборони, безпеки та розвідки Олександр Завітневич припустив, що список професій переглянуть у бік зменшення. А речник української ТКГ Олексій Арестович уточнив: взяття жінок на військовий облік передбачає насамперед можливість замінити чоловіків на тилових спеціальностях у разі початку активної фази бойових дій з боку Росії.

Виконання наказу Міноборони потребуватиме близько 1,5-2 років у мирний час, вважає ексміністр оборони України Анатолій Гриценко. А в умовах децентралізації і пандемії коронавірусу це практично непідйомне завдання.