Міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька не прийшла на зустріч із держслужбовцями відомства, повідомила у Facebook співробітниця МОЗ Олена Лебідь. Скалецьку запросили на зустріч щоб обговорити подальше впровадження медичної реформи.
"Зала, у якій ми хотіли зустрітись з міністром, раптово виявилась зачиненою, ключ дивним чином зник. Все ще чекаємо на виконання обіцянки міністра про зустріч з колективом. Вона вже майже добу в Україні. Якось так...", - написала Лебідь.
При цьому співробітники міністерства зазначають, що їм почали давати завдання, які неможливо виконати в поставлені терміни. Окрім того, завдання часто суперечать одне одному, а форму їхнього виконання змінюють під час реалізації. Так, на завдання, які раніше виконували за 1-2 дня, тепер дають пару годин. Наприклад, на складення звіту, що складається з 65 сторінок. Співробітники інших міністерств говорять про те саме.
У той же час в уряді говорять про перезавантаження влади. В рамках цього перезавантаження Верховна Рада ухвалила закон №1066, який, за словами законотворців, не лише має допомогти покращити роботу влади, а й спрощує звільнення держслужбовців. При цьому реформатори стверджують, що сумлінним держслужбовцям боятися немає чого. Закон має вплинути на тих, хто гальмує роботу відомств.
Як повідомлялося, Зоряна Скалецька сама обіцяла зустрітися зі співробітниками МОЗ, однак так і не викликала своїх підлеглих на розмову. Після чого держслужбовці відомства запросили її до діалогу.
Раніше працівники Міністерства охорони здоров'я виступили з відкритим листом до прем'єр-міністра Олексія Гончарука щодо ситуації в міністерстві. У ньому зазначається, що попри задекларовану новопризначеним керівництвом міністерства стратегію продовження реформи медицини, насправді робота МОЗ уже майже місяць як паралізована, а від керівників директоратів вимагають звільнення.
Серед переліченого вказано на відсутність підписів під документами щодо закупівель та поставки ліків для важкохворих пацієнтів; заблоковані закупівлі машин екстреної медичної допомоги, призупинено процес автономізації низки крупних медичних закладів, як от Інститут раку, Інститут серця та ОХМАТДИТ, блокування документів та рішень для нормальної роботи Національної служби здоров'я, яка забезпечує роботу та фінансування понад 1000 медичних закладів первинки та програма "Доступні ліки".
У коментарі DT.UA генеральний директор Департаменту медичних послуг Оксана Сухорукова зазначила, що тиск на працівників почався майже відразу після зміни міністра. Зазначимо, що керівники директоратів були обрані на посади в Міністерстві охорони здоров'я на основі результатів незалежних конкурсів.
При цьому раніше нова очільниця МОЗ Зоряна Скалецька заявила, що реформа медицини продовжуватиметься у тому ж вигляді, в якому її планував попередній Кабмін, однак її другий етап стартує не 1 січня, а 1 квітня 2020 року.