Синоптики рекомендують не потрапляти під дощ у Рівненській області після аварії на заводі «РівнеАзот» та убезпечити себе від можливих кислотних дощів парасолькою, інформує Укргідрометцентр у Facebook.
Як зазначають синоптики, станом на 6 годину 21 липня жодної загрози населенню та навколишньому середовищу немає.
На ПрАТ «РівнеАзот» у вівторок, 20 липня, сталася надзвичайна ситуація: розгерметизація трубопроводу в цеху з виробництва азотної кислоти. Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль заявив, що працівникам підприємства вдалося впоратися із надзвичайною ситуацією самотужки, постраждалих немає. У повітря піднялася величезна помаранчева хмара окису азоту.
Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що невідповідність трубопроводу заявленим характеристикам від виробника стала причиною аварії на «РівнеАзоті».
На території населених пунктів вміст діоксиду азоту 0,031 – 0,074 мг/м3 при гранично допустимій концентрації 0,2 мг/м3 та оксиду азоту 0,029 – 0,048 мг/м3, при гранично допустимій концентрації – 0,4 мг/м3».
«Очевидно, що азотиста хмара в атмосферу все ж потрапила, і поступово розсіювалась і осідала локально, не поширюючись на велику відстань від місця викиду, завдяки погодним умовам на Рівненщині протягом минулої доби», - заявляють синоптики.
Вони також додали, що деяка кількість окису азоту розчинялась в атмосферній воді, знижуючи кислотність опадів на північному заході країни. Це спричинило в деяких районах Рівненщини випадання підкислених дощів.
Рівень промислового забруднення атмосферного повітря токсичними речовинами в Україні найвищий в Європі, навіть незважаючи на те, що облік викидів недосконалий, і цими даними часто маніпулюють. Навіщо потрібна сучасна система моніторингу викидів в атмосферу, читайте в статті Олега Савицького «Побачити те, що нас отруює» в ZN.UA.