UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сімейні справи: як українцям розірвати шлюб за кордоном

Для цього існує певна процедура.

Українці, які перебувають за кордоном та вирішили розлучитися, можуть це зробити не виїжджаючи з країни.

У Консульстві України у Республіці Польща розповіли, які відбувається процедура розірвання шлюбу за кордоном.

Читайте також: Платник аліментів працює за кордоном: чи можна подати на перерахунок виплат

Як розлучитися за кордоном

Консул має право зареєструвати розірвання шлюбу між громадянами України, якщо хоча б один з них постійно проживає за межами України (оформлено документи для залишення на постійне проживання за кордоном (ПМП)), у таких випадках:

за заявою одного з подружжя, якщо другий із подружжя:

У Консульстві зазначили, що реєстрація розірвання шлюбу на підставі рішення суду України провадиться консулом лише за умови, що шлюб, який розривається, був укладений в органах реєстрації актів цивільного стану України.

Читайте також: Українці за кордоном: у яких країнах можна одружитися та розлучитися

«До консульської установи або дипломатичного представництва подається заява подружжя або одного з них, що проживають за кордоном, які розірвали шлюб у судовому порядку в Україні й не зареєстрували розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану на території України», – йдеться у повідомленні.

Для реєстрації розірвання шлюбу необхідно пред'явити:

«Якщо один з подружжя, що розриває шлюб, звільнений від сплати державного мита, то реєстрація розірвання шлюбу і видача йому свідоцтва провадиться незалежно від сплати державного мита другим з подружжя», – пояснили у Консульстві.

У дипломатичній установі додали, що шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

«До заяви про розірвання шлюбу обов'язково додається свідоцтво про шлюб, а в разі його відсутності для підтвердження проведеної реєстрації шлюбу витребується повторне», – йдеться у повідомленні.

При реєстрації розірвання шлюбу за взаємною заявою подружжя передбачається особиста присутність подружжя або одного з них.

«Якщо той з подружжя, який буде відсутній при реєстрації розірвання шлюбу, бажає після розлучення повернути своє дошлюбне прізвище, то він повинен указати про це в заяві про розірвання шлюбу», – резюмували у Консульстві.

Раніше ми писали, чи можна під час воєнного стану можна розлучитися з військовим.