В зоні АТО протягом минулої доби, 18 грудня, п'ять українських військовослужбовців загинули, 16 отримали поранення, контузії і травми, повідомив речник Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко.
"За минулу добу внаслідок бойових дій загинули п'ять наших військових. Шість військовослужбовців отримали поранення, десять контужені і травмовані", - сказав він на брифінгу в понеділок у Києві.
Спікер уточнив, що всі втрати сили АТО зазнали в результаті обстрілу з важкого озброєння на Светлодарской дузі, всього бойовики випустили по позиціях українських військових кілька артилерійських снарядів і близько 700 мінометних мін різного калібру.
"Це найважчі наші втрати за останні п'ять місяців", - підкреслив полковник.
Раніше прес-центр штабу АТО повідомив про те, що 18 грудня бійці ЗСУ відбили атаку російських окупантів на Світлодарській дузі. Втрати сил АТО склали п'ять чоловік убитими і шість чоловік пораненими. За даними розвідки противник втратив 20 чоловік вбитими і 30 пораненими. Двогодинному бою передував артилерійський обстріл українських позицій.
Ввечері 18 грудня інтенсивність обстрілів посилилася. До Обласної клінічної лікарні ім. Мечникова в Дніпрі були доставлені ще 26 поранених. При цьому чотирьох військових не могли вивезти з позицій через щільний артилерійський вогонь.
На саміті лідерів країн "Нормандської четвірки" 19 жовтня в Берліні була досягнута домовленість, що до кінця листопада глави МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.
Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти"через відмову очільника МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі.
Детальніше про основних проблемних питаннях деокупації Криму і ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозського "Деоккупация: початок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".