Україна входить до нової хвилі епідемії коронавірусу з низьким охопленням населення вакцинацією. Її темпи в Україні - одні з найнижчих в Європі, а МОЗ не зміг реалізувати власний план повної імунізації 5 млн українців за три місяці. Але прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що проблем з вакцинацією немає.
«Ми вакцинували майже 25% дорослого населення. Станом на ранок вівторка в Україні зробили 11 млн щеплень, вакцинували понад 5 млн осіб, з яких 4,8 млн отримали дві дози», - заявив Шмигаль, відповідаючи на запитання «Української правди».
Згідно з даними Держстату, станом на 1 липня в Україні проживали 41 383 182 особи. Станом на 10 вересня в Україні повністю вакциновано 11,5% дорослого населення, одну дозу отримали 14,3% українців, повідомила напередодні віцепрезидентка Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Бйорде.
У сусідніх Словаччині, Молдові та Польщі повністю вакциновані 40, 21 і 50% населення відповідно, у Туреччині - 47%.
Ймовірно, говорячи про 25% вакцинованих, Шмигаль мав на увазі першою і двома дозами загалом. Окремо відсоток повністю вакцинованих і щеплених однією дозою виглядає менш вражаючим.
За словами прем'єра, в Україні зараз 10 млн доз запасу вакцин чотирьох різних видів. Щотижня вакцинується близько 1 млн українців.
Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко обіцяв, що до кінця літа повністю імунізованих українців буде щонайменше 5 млн, однак вже в середині серпня стало очевидно, що ця обіцянка залишиться невиконаною.
У МОЗ чергову невиконану обіцянку щодо вакцинації виправдовували тим, що до України постачаються дводонні вакцини, і все могло б вийти, якби для щеплення використовувалася однодозова, до прикладу Johnson&Johnson.
На тлі поширення нового штаму коронавірусу «Дельта», в багатьох виникає запитання, наскільки ефективно захищають від нього наявні вакцини. Відповідь шукайте у матеріалі Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?» для читачів ZN.UA.