UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ще три області в Україні близькі до "червоної" зоні карантину

МОЗ оновив дані по ситуації з коронавірусів в регіонах

У Міністерстві охорони здоров'я оновили дані по ситуації з коронавірусів в регіонах. Пресслужба МОЗ повідомляє, що Хмельницька, Черкаська та Донецька області найближчим часом можуть потрапити в "червону" зону карантину.

Так, в Хмельницькій області майже на межі дозволених показники по завантаженості ліжок з киснем (64% з 65% дозволених для "помаранчевої" зони), майже удвічі перевищено показник по госпіталізації. У Черкаській області перевищено показник по виявленню випадків інфікування (22,6% при нормі 20%). У Донецькій області на межі дозволеного коефіцієнт виявлення випадків інфікування (18% при нормі 20%) і перевищено рівень госпіталізацій (65 при нормі 60 на 100 тисяч).

На цей час в "червоній" зоні карантину знаходиться 11 регіонів України: Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Чернівецька і Чернігівська області.

Читайте також: МОЗ: Рівень госпіталізації пацієнтів з коронавірусом не перевищений лише в трьох регіонах

На неділю, 4 квітня, в Україні підтвердили 13 738 нових випадків COVID-19, за весь час епідемії коронавірусів заразилися понад 1,7 млн українців. Відзначимо, що не всі дані в статистиці - за попередню добу. Через затримки з внесенням до бази туди часто потрапляють випадки, діагностовані кілька тижнів і навіть місяців назад.

Епідеміологічна ситуація в Україні на сьогодні загрозлива, вважають в НАН і НАМН України. Пік третьої хвилі очікується в цьому місяці, за даними аналітиків, щодня будуть інфікуватися понад 60 тисяч осіб, ще 450 вмирати.

Рівень госпіталізації в нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільше з початку епідемії.

Жорсткі карантинні обмеження "червоної зони" діють в Києві та десяти областях; в "помаранчевій зоні" ще 13 регіонів. На сьогодні в "жовтій зоні" залишається тільки одна область - Херсонська. Регіонів "зеленої зони" в Україні немає.

Аналітики та інфекціоністи переконані, що вводити загальнонаціональний локдаун потрібно було ще "на вчора", а зволікання загрожують колапсом медичної системи.

Про те, як пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи, читайте в статті Інни Ведерникової "Посібники пандемії. За мить до цунамі". Про те, чому не вистачає місць у лікарнях і куди поділися лікарі - в статті  Алли Котляр "Лікарні. Червона зона" у ZN.UA.