UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сайдік запропонував обговорити в Мінську доступ України до неконтрольованої ділянки кордону з РФ

У середу сторони не змогли узгодити розведення сторін.

Спеціальний представник ОБСЄ у Тристоронньої контактної групи Мартін Сайдік запропонував сторонам створити підгрупу для обговорення надання Україні доступу до неконтрольованої ділянки кордону з Росією.

"Це питання давно обговорюється. Воно піднімалося ще минулого року, та є частиною Мінських угод. Я вважаю, що треба обговорювати це питання. Врешті-решт, повинні приступити до вирішення цього питання", – сказав Сайдік журналістам увечері в середу, 13 липня.

Він також повідомив, що сторонам поки що не вдалося узгодити документ про розведення сторін у зоні конфлікту, висловивши сподівання, що учасники переговорів зможуть затвердити його у четвер, 14 липня.

"Підгрупа з безпеки продовжила обговорення основних принципів розведення сил. Сподіваємося підготувати документ про розведення на трьох ділянках завтра в режимі відеоконференції", – зазначив спецпредставник ОБСЄ.

Сайдік додав, що політична підгрупа зосередилася на обговоренні виборів у ОРДЛО.

Нагадаємо, що перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявляла, що Україна виконала зобов'язання, передбачені Мінськими угодами, в частині надання особливого статусу Донбасу. Закон про особливий статус Донбасу не може вступити в силу до тих пір, поки на окупованих територіях знаходяться російські війська, техніка і найголовніше - кожен день стріляють. Ще не відпущені заручники, а місія ОБСЄ не має доступу на всю окуповану територію, підкреслювала вона.

Зазначимо, що згідно з Мінськими домовленостями, надання Донбасу "особливого статусу" передбачається за допомогою ухвалення змін до Конституції. У запропонованому президентом Петром Порошенком проекті є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. (Як повідомляло DT.UA, сьогодні прийняття законів щодо ОРДЛО цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни. За інформацією джерел, Москва готова піти на відстрочення конституційного процесу в Україні, але висуває свої умови).

Раніше повідомлялося, що лише 21% українців підтримують внесення до Конституції положенняпро те, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом", тоді як 49,1% виступають проти.

Детальніше про виконання Мінських угод читайте у статті "Чи можливе життя поза Мінськом?" Віктора Котигоренка в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".