UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розведення сил біля Гнутового: у" ДНР" заперечують досягнення домовленостей

Українська сторона також наполягала на тому, що спостерігачі ОБСЄ повинні мати безперешкодний доступ до окупованої території Донбасу.

Під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську сторони "практично домовилися" про розведення сил та засобів у районі населеного пункту Гнутове, повідомила прессекретарка голови української делегації Дарка Оліфер.

"Практично погоджено одну з ділянок розведення в районі н.п. Гнутове, яку раніше було запропоновано українською стороною, триває робота над погодженням інших. Акцентовано увагу на необхідності забезпечення повного та всеосяжного режиму припинення вогню, який зараз порушується з боку НЗФ ОРДЛО", - написала Оліфер.

Вона також зазначила, що з початку року бойовики в Донбасі 146 разів не пустили на окуповану територію членів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

"Українська сторона наполягає на забезпеченні цілковитої безпеки роботи співробітників місії, також СММ ОБСЄ повинна мати безперешкодний доступ до всієї території України, як це передбачено її мандатом", - додала.

Оновлено

Однак, "міністр закордонних справ ДНР" Наталія Ніконорова заявила, що на переговррах ТКГ в Мінську не вдалося узгодити жодної ділянки для розведення через те, що українська сторона напередодні зустрічі внесла зміни в координати ділянок.

"Ми, як і представники місії ОБСЄ і Російської Федерації, чітко розуміємо важливість і необхідність розведення по всій лінії зіткнення сторін і націлені на інтенсифікацію узгодження наступних трьох ділянок. Тільки такий підхід дозволить зберегти життя і здоров'я мирних громадян", - зазначила Никонорова.

Раніше міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив про те, що Україна веде переговори щодо трьох нових ділянок розведення сил та засобів у Донбасі. За його словами, зараз у питанні про розведення сил та засобів все залежить від перемовин ТКГ в Мінську.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування. Пізніше заступник командира операції Об'єднаних сил заявив про те, що Україна в ТКГ запропонувала розвести сили в районі КПВВ "Гнутове", біля залізничного мосту в Станиці Луганській та біля Новоселівки Другої.

Під час засідання Тристоронній контактній групі в Мінську 17 січня вдалося узгодити тільки одну з дев'яти, визначених Україною, можливих нових ділянок розведення військ на лінії зіткнення на Донбасі.

26 червня 2019 року, ще до узгодження чергового "перемир'я", яке є умовою початку розведення сил, українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Однак, 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.

З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки й Петрівського на Донеччині.