UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розслідуванням нападу на Гандзюк опікувався кум виконавця Торбіна – активісти

За їхніми даними, санкції щодо причетних до затягування розслідування не застосовувалися. Декого навіть підвищили у званні.

Один з учасників розслідування смертельного нападу на радницю міського голови Херсона, громадську активістку Катерину Гандзюк, заступник начальника Управління карного розшуку ГУ Національної поліції в Херсонській області Сергій Курділов є кумом підозрюваного очільника групи виконавців злочину Сергія Торбіна, йдеться в заяві спільноти "Хто замовив Катю Гандзюк?" у Facebook.

"Поліція 119 днів тому арештовувала непричетну людину (першого підозрюваного у нападі Миколу Новікова – ред.) під керівництвом заступника начальника карного розшуку херсонського главку поліції Сергія Курділова. Курділов особисто давав наказ арештовувати стрєлочніка... Бо Курділов є кумом та близьким другом Сергія Торбіна (Опера) – реального організатора вбивства Катерини Гандзюк", - йдеться у заяві.

За даними активістів, обидва у 90-х роках працювали у Херсонській міліції та досі підтримують дружні стосунки, про що свідчить аналіз даних сторінок у соціальних мережах, а також те, що Курділов є хрещеним батьком дитини Торбіна.

Вони також стверджують, що херсонським правоохоронцям було відомо про відносини заступника начальника карного розшуку та керівника групи виконавців нападу, але після затримання Торбіна жодної санкції до Курділова та тих, хто затягував розслідування, застосовано не було.

Не були застосовані санкції й до начальника Управління карного розшуку Олександра Ковальова та голови ГУ Національної поліції в Херсонській області Артура Мерікова.

"В курсі його злочинних дій щодо фальсифікації розслідування по нападникам на Катерину Гандзюк були безпосередній начальник Курділова - керівник карного розшуку Херсонщини Олександр Ковальов та очільник херсонської поліції Артур Меріков… Курділова оперативно "заховали" подалі від Херсону на посаді в.о. начальника Високопільського відділу поліції, але збираються повернути назад у херсонський главк коли "стихне шум"", - додають активісти.

За словами активістів, всередині МВС також не було призначено службове розслідування за фактом затягування розслідування нападу на Гандзюк. Крім цього, керівника НПУ в Херсонській області Артура Мерікова було підвищено у званні до генерала поліції 3 рангу.

Окрім затягування розслідування, у 2014 році Сергій Курділов, за твердженням активістів, "відзначився" отриманням хабара у $ 25 000 за нерозслідування вбивства.

"Курділов та його тодішній керівник Деров затримувались співробітниками внутрішньої безпеки МВС та співробітниками СБУ. Їм інкримінували отримання хабаря у розмірі $ 25000 за нерозслідування вбивства у справі херсонських "чорних ріелторів". Попри це, Курділов продовжив працювати в міліції, а тепер уже в поліції, і рости у посадах", - резюмується у заяві.

Зазначимо, журналісти й активісти підозрюють колишнього помічника народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Миколи Паламарчука Ігоря Павловського у тому, що він є посередником між виконавцями і замовником вбивства Гандзюк. Саме він передавав гроші керівнику групи виконавців – Сергію Торбіну.

Своєю чергою Служба безпеки України висунула Павловському підозру у співучасті у вбивстві. Минулого понеділка суд обрав йому запобіжний захід у вигляді арешту без права на заставу.

На початку листопада ВР схвалила створення Тимчасової слідчої комісії у складі 19 народних депутатів на чолі з позафракційним депутатом Бориславом Березою. На першому засіданні ТСК було прийнято рішення запросити на наступне адвокатів Гандзюк, представників МВС, Національної поліції, СБУ, ГПУ, мера Херсона та голову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва. Перші виїзні засідання відбудуться у Херсоні 29-30 листопада.

Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "закінчене умисне вбивство". Керівника групи виконавців Сергія Торбіна і ще чотирьох людей поліція затримала о другій половині серпня. Усі підозрювані брали участь в АТО (нині ООС) у складі добровольчих підрозділів. Усі, окрім Торбіна, зізналися у злочині.

Після арешту банди виконавців Павловський був готовий здати замовника вбивства, але зміг домовитися з правоохоронними органами.

Нагадаємо, 31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. У Гандзюк був давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві. Зазначимо, народний депутат Микола Паламарчук, за даними активістів, є вічним "смотрящим" за темами МВС у Херсонській області. Сам він це заперечує, як і причетність до злочину.

Докладніше про потенційних замовників вбивства Катерини Гандзюк читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".