Початок 73-ї сесії Генеральної асамблеї ООН було успішним в плані підтримки світом української позиції, а також свідченням глибокої міжнародної ізоляції Росії, заявив глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін
"Я пам'ятаю багато Генеральних Асамблей ООН, і оскільки ми почали з внесення питання щодо окупованих територій на порядку денного Генасамблеї, я всім кажу, подивіться на результат, подивіться на те, хто як голосував",- сказав міністр, маючи на увазі мінімальну підтримку російської позиції в ООН.
Як повідомляє "Укрінформ", він підкреслив, що "це голосування реально показує, в якій ізоляції знаходиться Росія, і що ми рухаємося далі", і позитивно оцінив зусилля, які дали "дуже класний поштовх" для Кримської резолюції.
"Ми почали готувати спеціальну резолюцію щодо мілітаризації окупованого Криму. Це питання дуже важливий і чутливий для всіх", - зазначив він.
Він додав, що провів переговори з представниками країн, і всі вони підтримують цей процес. Міністр також підкреслив важливість контакту у миротворчості ООН тим, якою може бути миротворча операція на Донбасі, звільнення заручників та політичних ув'язнених, а також реформування ООН.
"Хочете, вважаєте мене некоректним, але на сьогодні ООН знаходиться в декадансі, оскільки в ООН заблоковано в контексті прийняття надзвичайно важливих рішень. Тому і реформа Ради Безпеки, реформа ООН в цілому - вона не просто є нагальною, ми повинні були зробити ще кілька років тому",- заявив міністр.
Нагадаємо, країни-члени та спостерігачі Ради ООН з прав людини на Генасамблеї ООН закликали Російську Федерацію виконувати зобов'язання держави-окупанта і дотримуватися людських прав на аннексированном півострові. Крім того, Росія повинна відкрити доступ в Крим міжнародним правозахисним моніторинговим механізмів.
Україна і міжнародні партнери - Франція, США і Німеччина мають намір внести на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюції про введення миротворчої місії ООН в Донбас. Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час брифінгу на полях 73-ї сесії Генеральної асамблеї ООН.
Зазначимо, раніше спедпредставитель США Курт Волкер повідомив, які країни готові направити миротворців в Донбас.
Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".