UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія посилює бойову підготовку окупаційних військ на Донбасі — розвідка

Агресор проводить збори з артилеристами.

Росія посилює бойову підготовку окупаційних військ на Донбасі, повідомляє головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Командування Збройних сил РФ нарощує інтенсивність заходів бойової підготовки у з’єднаннях і частинах 1-го (Донецьк) та 2-го (Луганськ) армійських корпусів оперативного угруповання російських окупаційних військ. 

З початку тижня на полігонах тимчасово окупованої території в Донецькій та Луганській областях агресор почав збори з командирами рот, батарей і коригувальниками артилерійського вогню.

Крім того, окупаційні адміністрації із залученням військовослужбовців окупаційних військ продовжують активну агітацію серед місцевого населення, щоб змусити якомога більше людей проходити військову службу за контрактом у з’єднаннях і частинах 1-го (Донецьк) та 2-го (Луганськ) армійських корпусів.

Згідно з даними розвідки, на території тимчасово окупованих районів Луганської та Донецької областей окупаційними військами керують від 600 до 800 російських офіцерів та генералів.

Разом з тим Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Читайте також: Штати допомагатимуть українським партизанам у разі російської окупації — The New York Times

Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?»