UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія може вдарити з трьох напрямків одночасно: експерт спрогнозував збройну провокацію на кордоні з Білоруссю

Про її підготовку свідчить військова техніка без маркування, яку вже підганяють до кордону. 

Військовий експерт та полковник запасу ЗСУ Олег Жданов вважає, що для того, аби створити ілюзію наступу, росіяни можуть готувати нові удари на фронті одразу з трьох сторін. Під час одного з ефірів він нагадав, що Кремль зараз заводить в Україну частину військ через Крим, а також перекидає деякі сили на запорізький напрямок та Донбас. 

"Удар на Запорізькому напрямку. У напрямку, припустимо, Оріхова або Запоріжжя. Удар на Донбасі - Авдіївський і Бахмутський напрямок, на Сіверськ і Бахмут. І збройна провокація на кордоні Білорусі та України... Батальйонно-тактична група піде в наступ, нею пожертвують і вона піде як би в розвідку боєм на білорусько-українському кордоні", - пояснив Жданов.

Про останнє свідчить те, що до кордону Білорусі та України вже йде техніка. На ній немає знаків, але тоді, коли буде прийнято рішення про завдання удару, на неї можуть нанести маркування Мінська, вважає Жданов. На його думку, так Владімір Путіна буде намагатися втягнути у війну режим Аляксандра Лукашенка, проте той, ймовірно, й далі дотримуватиметься позиції "невтручання". 

Не варто забувати, що зараз біля україно-білоруського кордону також тривають навчання. Та експерт сумнівається, що РФ перейде до реальних намагань захопити три наші області, проте виключати такий варіант до останнього не варто. 

Читайте також: Якщо Росія наважиться на наступ на Захід України та Київ, то це відбудеться без участі військ Білорусі — експерт

Нагадаємо, у Генштабі повідомили, що в Білорусі з 8 по 14 вересня будуть проходити військові навчання спільно з РФ та країнами ОДКБ. Не виключено, що там військові будуть відпрацьовувати ймовірне захоплення трьох областей України - Волинської, Рівненської та Житомирської. Проте в офісі президента заявили, що краще білоруським військовим і тим, хто підтримує вторгнення РФ, відпрацьовувати, як вони будуть здаватися в полон ЗСУ. 

Тим часом в ГУР МО заявляють, що зберігається висока ймовірність завдання ракетних ударів по Україні з території Білорусі. Що стосується можливого наступу звідти, то такий сценарій у розвідці наразі вважають малоймовірним. 

У Кремлі ухвалили рішення про те, що білоруські військові мають брати безпосередню участь у війні. Лукашенко намагається утриматись від цього кроку. Але поле для маневру має обмежене. Про цілі Путіна, про ризики для Лукашенка та про те, що необхідно зробити країнам Заходу — читайте у статті Володимира Кравченка "Чи вторгнуться війська Лукашенка в Україну?".