Рада національної безпеки і оборони на засіданні в середу, 6 березня, прийняв рішення доручити Кабінету міністрів розглянути питання реформування системи управління оборонно-промисловим комплексом. Зокрема, уряд має опрацювати можливість створення нового органу виконавчої влади для реалізації державної політики у цій сфері та управління державними підприємствами ОПК, повідомляє прес-служба РНБО.
Крім того, РНБО зобов'язала Кабмін підвищити рівень прозорості та посилити контроль з боку держави за діяльністю держконцерну "Укроборонпром" і ввести до складу його наглядооъ ради представників держав НАТО.
Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони, уряд маэ ініціювати внесення змін до закону "Про державне оборонне замовлення" для підвищення рівня прозорості держзакупівель, формування оборонного замовлення у формі відкритих даних, виключаючи вузьку номенклатуру оборонної продукції з ознаками державної таємниці.
У ході засідання РНБО піднімалися питання щодо відкритості і прозорості ОПК, залучення інвестицій, підвищення якості науково-дослідних розробок і конкурентоспроможності продукції українських оборонних підприємств.
Президент України Петро Порошенко в ході засідання РНБО вказав на необхідність проведення незалежного міжнародного аудиту "Укроборонопрому" і введення до складу наглядової ради держконцерну фахівців з держав НАТО. Порошенко озвучив ці ініціативи на тлі публікації журналістського розслідування про масштабну корупцію в "Укроборонпромі" і заяви посла США Марі Йованович про необхідність незалежного аудиту держконцерну.
Раніше команда журналістських розслідувань Bihus.Info опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі", до яких причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор з безнес-партнерами Віталієм Жуковим й Андрієм Рогозою, а також нинішній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.
Національне антикорупційне бюро відкрили кілька нових справ за фактом масштабних розкрадань в оборонній сфері України. Розслідування розпочато за ч .5 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
25 лютого детективи НАБУ та прокурори САП затримали колишнього та чинного директорів підприємства "Спецтехноекспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром". Їх підозрюють у розтраті 2,22 мільйонів доларів.
"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі DT.UA "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".