UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рішення про невідкриття справи проти народного депутата можна буде оскаржити — комітет

Рішення можна буде оскаржити в суді.

Заявник зможе оскаржити в суді рішення генерального прокурора не реєструвати кримінальні справи щодо народних депутатів, повідомляє голова комітету Верховної ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський, передає РБК-Україна.

Наголошується, що з січня парламент і комітети не будуть мати жодних повноважень за погодженням залучення депутатів ВР до відповідальності.

"Відтепер, з 1 січня ВРУ та її комітети не будуть мати жодних повноважень за погодженням притягнення до відповідальності народних депутатів України. З приводу генерального прокурора. Мова йде про реєстрацію в ЄРДР відомостей про вчинення правопорушень. Так, серед запобіжників, які погодив зал, є те, що такі відомості вносить генпрокурор. Але в тому випадку, якщо генпрокурор з якоїсь причини не вносить такі відомості, особа, яка звертається із заявою, може оскаржити це в суді", - заявив Монастирський.

За його словами, всі резонансні справи щодо депутатів буде зареєстровано в ЄРДР.

Крім цього, комітет також пропонував надати право вносити інформацію до ЄРДР всім: і детективам НАБУ, і представникам ДБР.

"Зал підтримав саме таку концепцію, але я пояснив, що це не буде перешкоджати розслідуванню справ стосовно народних депутатів", - зазначив парламентарій.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №2237 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до Закону України" Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України". За відповідне рішення у середу, 18 грудня, проголосували 291 депутат.

3 грудня Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №2237 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до Закону України" Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України ", яким пропонується виключити з Кримінального процесуального кодексу норми про депутатську недоторканність і передбачити особливості досудового розслідування проти парламентарія, його затримання, обрання запобіжного попереджено ия, проведення слідчих і негласних слідчих дій.

Зазначимо, що на першій сесії Верховної Ради дев'ятого скликання 30 серпня народні депутати в першому читанні схвалили проект закону №7203 про внесення змін до ст.80 Конституції України, внесений до парламенту ще 8-го скликання п'ятим президентом України Петром Порошенко.

3 вересня Верховна Рада України, як і прогнозувало DT.UA, внесла зміни до статті 80 Конституції України, яким скасувала депутатську недоторканість із 1 січня 2020 року. 11 вересня схвалений законопроект підписав президент України Володимир Зеленський.