UA / RU
Підтримати ZN.ua

Раніше запланованого: український криголам прибув до станції “Академік Вернадський”

Судно прибуло в понеділок.

Український науково-дослідний криголам “Ноосфера” в ночі в понеділок, 11 грудня, прибув на антарктичну станцію “Академік Вернадський”. Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.

Зазначається, що судно дісталося до української арктичної станції дещо раніше запланованого терміну. Завдяки скоординованій роботі польської та української команд, а також гарній погоді, розвантаження на попередній локації, польській станції “Арцтовський”, пройшло за рекордні три доби. 

Читайте також: Українські вчені відкрили новий вид п’явок, предки яких мігрували з Антарктики в Арктику і назад

“А ось йти з Кінг Джорджа до Галіндезу (це острови, де розташовані польська та українська бази) довелося повільно. Такої кількості різноманітних айсбергів наші моряки ще не бачили, і всі їх треба було майстерно оминати”, – зауважили полярники. 

В антарктичному центрі нагадали, що через складний рельєф дна “Ноосфера” не причалює до острова, а стоїть неподалік, тому людей та вантажі доводиться даставляти до станції невеликими човнами.

“Наступний тиждень буде гарячим. Але настрій у всіх піднесений, бо так радісно через 8 місяців побачити своїх друзів та колег, ще й з купою корисних речей і смаколиків”, – зазначають зимівники.

Читайте також: Великий авіалайнер вперше приземлився в Антарктиді

Повідомляється, що після завершення розвантаження криголам попливе до Чилі, щоб доправити туди польську команду полярників, які зараз є на борту. У Чилі “Ноосфера” чекатиме на ще один сезонний загін науковців, які проведуть низку досліджень з борту судна, і нову команду українських зимівників.

Нагадаємо, українські підприємства різної форми власності отримали дозвіл на вилов криля та риб роду іклачів (сибас) у водах Антарктики. Окрім вилову цінних морських порід, вони проводитимуть важливі наукові дослідження. Таке рішення прийнято на засіданні Комісії по збереженню морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР).