Верховна Рада ухвалила закон "Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень". Законопроект №2243а підтримали 243 народних депутата.
Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, чинний закон "Про запобігання корупції" не охоплює проблему запобігання корупції у сфері спорту, а до суб'єктів відповідальності не віднесені до організатори спортивних змагань.
Прийнятий закон доповнює Кримінальний кодекс статтею 369-3, якою встановлена відповідальність за протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань. Санкції трьох частин даної статті передбачають покарання від штрафу (200 - 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) до позбавлення волі до трьох років зі спеціальною конфіскацією.
Законом також доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 1729-1, якою встановлюється відповідальність за порушення заборони розміщення ставок на спорт, пов'язаних з маніпулюванням офіційним спортивним змаганням. Дана стаття передбачає покарання у вигляді штрафу (200-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.
У червні посол США в Україні Джеффрі Пайетт заявив, що корупція на вищому рівні є для Українибільшою загрозою, ніж російські танки. "Впоратися з цією загрозою можуть лише самі українці", - зазначив Пайетт.
У жовтні експерт Андрес Аслунд дав української влади кілька рекомендацій по боротьбі з корупцією. Він радить почати з зарплат міністрів, їх заступників, голів департаментів і парламентаріїв, які потрібно підняти з нинішнього рівня в 230 доларів, хоча б у десять разів. При цьому він зазначив, що згідно з непідтвердженими повідомленнями, навіть "чесні" міністри залежать від "чорної" готівки. Вони отримують від "сірих кардиналів" до 50 тисяч доларів щомісяця.