UA / RU
Підтримати ZN.ua

Противник накрив мінометним вогнем позиції ЗСУ, загинув український боєць

Окупанти випустили з українським захисникам 15 мінометних хв.

Бойовики російсько-окупаційних формувань продовжують обстріли позицій Об'єднаних сил у Донецькій і Луганській областях, застосовуючи заборонені Мінськими домовленостями важкі міномети. У середу, 26 лютого, противник сім разів порушив режим припинення вогню. Підірвавшись на невідомому вибуховому пристрої, військовослужбовець отримав смертельне поранення, повідомляє прес-центр штабу ООС.

Міський голова Шостки Сумської області Микола Нога повідомив ім'я загиблого бійця – Дмитра Гриня 1992 року народження. За словами мера, у січні 2019 року шосткінець підписав контракт зі Збройними силами та служив на посаді старшого водія мотопіхотного відділення.

У зонах відповідальності оперативно-тактичних угруповань "Схід" і "Північ" було зафіксовано п'ять і два обстріли відповідно.

По позиціях ЗСУ поблизу Мар'їнки на Донеччині ворог двічі відкривав вогонь з важких мінометів і станкового протитанкового гранатомета (СПГ), випустивши 11 мінометних мін калібру 120 міліметрів і 12 гранатометних пострілів.

По Павлополю окупанти завдали трьох ударів з гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

Оріхове на Луганщині також обстрілювали зі 120-мм мінометів і СПГ. По українських позиціях було випущено чотири мінометних міни і 25 гранатометних пострілів.

У районі Золотого-4 противник задіяв гранатомети і великокаліберні кулемети. У штабі запевнили, що всі обстріли були зафіксовані за межами ділянки розведення сил і засобів.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не домовилися про дату чергового перемир'я.

26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада проходило розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.

Однак після відведення ЗСУ вогнева активність бойовиків лише зросла. За перші півтора місяці 2020 року противник майже 150 разів застосував ствольну артилерію і важкі міномети, витративши близько 1,5 тис. боєприпасів.

Уранці 18 лютого бойовики прикриттям артилерії намагалися вчинити прорив через лінію розмежування поблизу Золотого на Луганщині, а ворожі ДРГ штурмували спостережний пост "Лазня". Всього суперник випустив понад 400 артилерійських снарядів і мінометних мін.

Детальніше про ситуацію в зоні ООС і сценарії її розвитку читайте в матеріалах Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" і "Шлях війни" для "Дзеркала тижня. Україна".