UA / RU
Підтримати ZN.ua

Протести в Києві: колона підприємців перекрила рух в центрі і направляється до КСУ

Учасники акції планують відвідати представництво Європейського Союзу.

З ранку 28 січня в центрі Києва утворилися масштабні пробки. Рух в центрі столиці перекрили у зв'язку з проведенням протестної акції руху SaveФОП.

Протестуючі планують ходу центральними вулицями по маршруту: Майдан Незалежності - вулиця Хрещатик - площа Льва Толстого - вулиця Велика Васильківська - вулиця Саксаганського - вулиця Антоновича - вулиця Жилянська - вулиця Володимирська - Майдан Незалежності, пише LB.

Патрульна поліція закликала киян планувати свої маршрути з урахуванням перекриття зазначених вулиць і можливого часткового обмеження руху на прилеглих.

По дорозі до суду протестуючі збираються пройтися до представництва Європейського Союзу, а після протесту біля КСУ - попрямувати до посольства США.

Протестуючі підприємці не задоволені введенням в Україні карантинних обмежень, які заважають їм розвивати бізнес.

Крім цього, ФОП виступають проти наміру посилити податкову політику і ввести касові апарати для більшості категорій підприємців.

В Україні з початку року тривають акції протесту через підвищення цін на газ. Люди перекривають автотраси.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль звернувся до Служби безпеки України з проханням розібратися з причинами протестів, які охопили Україну після зростання тарифів на газ і комунальні послуги.

За даними видання, на зустрічі з депутатами у вівторок, 12 січня глава уряду розповів, що попросив СБУ та Антимонопольний комітет «розібратися в ситуації з протестами».

Прем'єр не виключив, що зростання тарифів не є єдиною причиною протестів. На думку Шмигаль, організатори акцій можуть діяти з метою «політичних маніпуляцій».

Також відбулася урядова нарада за участю представників НКРЕКУ, Оператора ГТС України, "Нафтогазу" та Офісу президента, на якому обговорювалися механізми зниження тарифів на газ. Нарада, присвячена тарифами, проходило на тлі акцій протесту проти їх підвищення.

З 1 січня ціни на холодне водопостачання для українців виросло в середньому на 20%. Виросла і ціна на електроенергію. В кінці грудня Кабмін скасував пільговий тариф 90 копійок на перші 100 кВт.год для побутових споживачів, встановивши фіксовану ціну на рівні 1,68 грн/кВт.год.

У грудні 2020 року підвищив ціну на газ для побутових клієнтів «Нафтогаз»: з 6,33 до 7,22 грн/куб, тобто, на 14%. Водночас, з 1 серпня поставки природного газу побутовим споживачам здійснюються на ринкових умовах, тому українці мають можливість вибрати постачальника.

Традиційно зростання комунальних тарифів пояснюють зношеністю мереж, зростанням цін на електрику і витрат на зарплату співробітникам, подорожчанням газу в зимовий період і так далі. Однак якщо інші групи товарів іноді дешевшають, то вода, гігакалорії або електрику - ніколи. Чому - читайте в статті Олександра Сергієнка «Чому комунальні тарифи тільки ростуть?» в ZN.UA.