У Державному бюро розслідувань заявили про те, що повідомили про підозру п'ятому президенту України Петру Порошенку. Проте, за словами адвоката, вручати підозру народному депутату може тільки генеральний прокурор.
"11:40 прокурори, за дорученням генпрокурора, повідомили про підозру Порошенку П. О.", - йдеться в повідомленні ДБР, опублікованому в Twitter.
У свою чергу адвокат експрезидента Ілля Новіков заявив про те, що підозру Порошенку намагалися вручити в рамках справи за призначенням заступник керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.
"Насправді був план вручити Порошенку повідомлення про підозру. Як тільки ми з колегами зайшли в кабінет слідчого, ще до того, як почався допит, до нас підійшов співробітник Офісу генпрокурора, до речі, не представивши свої повноваження... і спробував вручити підозру. Оскільки це не було за законом і процедурою, то ми відмовилися спілкуватися з цією людиною, і зараз Петро Порошенко залишив приміщення ДБР", - сказав Новіков на виході з ДБР.
За словами адвоката, згідно із законом, підозру народному депутату повинна вручити особисто Ірина Венедіктова, оскільки саме вона обіймає посаду генерального прокурора.
У прес-службі ДБР відзначили, що вирішують питання щодо обрання Порошенку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
"Слідством встановлено, що народний депутат, який перебував у статусі п'ятого Президента України, схилив військову службову особу - Голову Служби зовнішньої розвідки України, до вчинення злочину, а саме перевищення ним влади та службових повноважень, тобто умисного вчинення дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, вчиненого в умовах особливого періоду, шляхом видання явно злочинного наказу (ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 41 ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України)", - додали в ДБР.
Про те, що ДБР готується вручити Петру Порошенку підозру за фактом можливого незаконного призначення і звільнення на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка заявляв ще колишній керівник Держбюро розслідувань Роман Труба в грудні минулого року.
За місяць до цього журналісти Bihus.Info вказали на те, що Семочко міг домовитися з Порошенком про незаконне звільнення його з зазначеної вище посади, яке тепер він оскаржує у суді.
17 жовтня голова СЗР Єгор Божок заявив про відсутність правових підстав для відсторонення від посади його першого заступника Семочка. У свою чергу в рішенні Шевченківського райсуду Києва було зазначено, що контррозвідка СБУ підтвердила: дружина і дочка Семочка мають російське громадянство.
Слідство звернулося до суду з проханням дати доступ до телефону Семочко та його сім'ї за майже 5 років. Суд клопотання задовольнив, дозволивши правоохоронцям дослідити, зокрема, звідки дзвонили Семочко, його дружина і дочка.
За даними проекту журналістських розслідувань Bihus.Info, ексголова ГУ СБУ в Києві та Київській області, колишній заступник голови СЗР Сергій Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу.
Дії СБУ призвели до призупинення закупівель, і пацієнти залишалися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза в поставках призвела до смерті 200 людей.