UA / RU
Підтримати ZN.ua

При Януковичі знищили 90% документації щодо подій Майдану - ГПУ

Збереглося лише близько 10% документації, через що ГПУ не може дати оцінку діям посадових осіб щодо злочинів проти учасників Майдану.

Документація щодо подій на Майдані знищена на 90%. За даним фактом Генпрокуратура порушить кримінальне виробництво.

"Ми не можемо в повному обсязі дати оцінку діям посадових осіб у тій частині тому, що, на жаль, документація в 90%, яка стосувалася саме подій на Майдані, знищена, і свідомо знищена", - заявив заступник генерального прокурора Олег Заліско на брифінгу в середу, повідомляє "РБК-Україна".

За словами заступника генпрокурора, опитування правоохоронців щодо подій на Майдані не дало конкретних доказів, оскільки всі опитані запевняли, що нічого не бачили, не чули, або не пам'ятають.

Допит також ускладнюється тим, що зараз важко визначити, в який час і в якому місці перебував той чи інший підрозділ, той чи інший правоохоронець, повідомив Заліско.

На сьогоднішній день ГПУ вручила повідомлення про підозру і обрала запобіжні заходи стосовно 47 осіб. Всього, за словами Заліско, було зареєстровано 1167 виробництв за придушення мирних акцій під час Майдану.

Читайте також: Перед виборами міліція перейде на посилений режим роботи

"Прийнято рішення про оголошення підозри 77 особам. Притягнуті до кримінальної відповідальності посадові особи: Янукович, Азаров, Пшонка, Захарченко, Ратушняк, Шуляк, Якименко, Клюєв, Попов, Коряк. Також серед притягнутих до відповідальності є один голова облради, два - облдержадміністрації, дев'ять керівників територіальних підрозділів МВС, 59 працівників міліції різних підрозділів ("Беркут", ВВ, УБОЗ, Кримінальна міліція) та 11 цивільних осіб, так званих "тітушек". Реально покарати і притягнути до кримінальної відповідальності вдалося не всіх причетних до цих тяжких злочинів", - зазначив заступник генпрокурора.

Також перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Святослав Лаганяк заявив про можливу причетність співробітників російських спецслужб до злочинів проти активістів Евромайдана.

"У розпорядженні правоохоронних органів України знаходиться інформація про можливу участь, принаймні, скажімо так, присутності на території України представників іноземних спецслужб під час подій, пов'язаних з придушенням мирних акцій протесту", - зазначив Лаганяк.

Читайте також: Російську гуманітарку в Донецьку бойовики продають в магазинах - РНБО

Раніше генпрокурор України Віталій Ярема в своїй статті "Список справедливості" для ZN.UA писав, що "розслідування подій на Майдані педалює те, що в період з 19 по 23 лютого практично у всіх правоохоронних структурах була знищена більша частина документації, що стосується їх діяльності щодо протидії протестних акцій. Були спалені, викрадені чи пошкоджені тисячі документів, одиниць техніки, баз даних".

За станом на 18 листопада заарештовано 16 беркутівців і 5 офіцерів СБУ, причетних до розстрілу Майдану.

Також 12 листопада в Україну прибула делегація Гаазького трибуналу для розслідування вбивств на Майдані.