UA / RU
Підтримати ZN.ua

При виконанні реформи містобудування важливо зберегти повноваження місцевих громад – посли G7

Посли країн «Великої сімки» зустрілися з Олександром Кубарковим та Михайлом Федоровим.

Під час реалізації реформи містобудування важливо зберегти повноваження місцевих громад. Про це заявили посли країн G7 та опублікували фото із зустрічі з міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександром Кубраковим та очільником Мінцифри Михайлом Федоровим.

«Послам G7 було цікаво почути про реалізацію реформи містобудування, яку ми продовжимо моніторити. При виконанні реформи важливо зберегти повноваження місцевих громад», – йдеться у повідомленні.

Своєю чергою Кубраков повідомив, що під час зустрічі з Федоровим та послами G7 обговорили реформу містобудування, яка «змінює підхід до будівництва та запроваджує цифровізацію».

«Наступним кроком є розробка підзаконних актів щодо впровадження Реформи та створення Робочої групи, яка контролюватиме цей процес», – додав Кубраков.

Читайте також: Супротив законопроєкту 5655 шириться: 39 мерів зробили спільну заяву проти так званої містобудівної реформи

Нагадаємо, петиція з вимогою ветувати законопроєкт 5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності набрала необхідну кількість голосів у рекордно стислі терміни. 

Проти законопроєкту вже висловилися Національна спілка архітекторів України та окремі архітектори, які зараз захищають Україну. Заступниця голови Архітектурної палати НСАУ Анна Кирій назвала законопроєкт «реформою містоґвалтування».

Асоціація міст України надала свої пропозиції профільному комітету Верховної Ради до другого читання законопроєкту №5655. Як зазначив виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, відсутність чітко визначених норм в законопроєкті збільшує можливу корупцію та зводить нанівець ідею діджиталізації дозвільної системи в містобудуванні.

Зі спільною заявою виступили й мери 39 українських міст. Міські голови зауважили, що законодавча ініціатива створює умови для усунення держави і місцевого самоврядування від контролю за містобудівною діяльністю.

Питання до законодавчої ініціативи є й у Нацагентства з питань запобігання корупції, де дійшли висновку, що документ не відповідає Антикорупційній стратегії на 2021-2025 роки. А Головне юридичне управління Верховної Ради, наголосило на тому, що низка положень документа є неконституційними.

Як запропонована владою реформа містобудування може перетворитись на утворення такої собі будівельної автономії, де громадянському суспільству відведено лише роль глядача, аналізує Георгій Могильний у статті «Автономна Будівельна Республіка. Факти без міфів».

Про те, що не так з даною реформою та чому президентові України варто прислухатися до думки суспільства, читайте у статті Георгія Могильного «Що потрібно знати президентові, перш ніж підписувати законопроєкт №5655».