Керівника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Іллю Вітюка на час перевірки обставин, оприлюднених журналістами "Слідство-інфо" було відсторонено від виконання службових обов’язків. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
"На час проведення перевірки обставин, оприлюднених журналістами "Слідство-інфо", голова Служби Василь Малюк відсторонив керівника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки (ДКІБ) Вітюка від виконання посадових обов'язків", – зазначили виданні у пресслужбі СБУ.
У відомстві наголосилти, що за рішенням очільника Служби безпеки України Вітюк на час проведення перевірок проходитиме службу в бойовому підрозділі ДКІБ, який виконує оборонні завдання і знищує ворога та його техніку безпосередньо на фронті спільно з ЦСО "А".
"Наразі він відряджений до цього підрозділу і сьогодні виїхав у район виконання бойових завдань", – кажуть у СБУ.
"Служба безпеки висловлює повагу ЗМІ та журналістам за ефективну спільну роботу на інформаційному фронті проти російської агресії", – зауважили у відомстві.
Нагадаємо, 5 квітня вийшло розслідування Євгенія Шульгата про елітну нерухомість та походження статків родини голови департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка. Згідно з розслідуванням, дружина Іллі Вітюка від початку повномасштабної війни заробила на квартиру в елітному ЖК Києва. При чому за документами виходить, що придбали квартиру значно за нижчою ціною від ринкової вартості. Водночас про діяльність дружини Вітюка нічого не відомо. Головний вид діяльності ФОП дружини представника СБУ — сфера права. З журналістами жінка про свою роботу говорити також відмовилась. Як і про придбану квартиру.
А вже зранку, 6 квітня, керівниця та засновниця "Слідства.Інфо" Анна Бабінець повідомила, що цього тижня журналіста у супермаркеті зустріли двоє людей у військовій формі, які представились співробітниками ТЦК, та вирішили вручити йому повістку.
Зазначається, що перед виходом розслідування у редакцію неодноразово надходили натяки про недоцільність публікації матеріалу. Тому ця обставина сприймається медійниками як цілеспрямоване залякування за відмову підкорятися цим попередженням, а також як можливе замовлення, що виконується руками військових структур.