Представники Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) матимуть рівні права на Об'єднавчому Соборі щодо створення Православної церкви в Україні, заявив заступник голови Адміністрації президента Ростислав Павленко. Він не став називати кількість представників УПЦ МП, які погодилися брати участь у засіданні Собору.
Павленко підкреслив, що архієреї Московського патріархату, які прибудуть на збори, стануть співзасновниками єдиної незалежної церкви. Він також зазначив, що представники УПЦ МП вже отримали запрошення для участі у Соборі 15 грудня і повинні прибути разом зі священнослужителями, представником мирян або чернецтва, передає "Українська правда".
Раніше повідомлялося, що архієреї Української православної церкви Київського патріархату вирішили зустрітися 13 грудня, щоб розглянути підсумки підготовчої роботи до проведення Об'єднавчого Собору.
Цього тижня президент Петро Порошенко повідомив про те, що Об'єднавчий Собор щодо створення Православної церкви в Україні відбудеться 15 грудня в Києві.
Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. Синод визнав канонічними ієрархів і таїнства УПЦ КП і УАПЦ, визнав недійсною накладену Москвою на патріарха Філарета анафему і скасував надане у 1686 році московському патріарху право висвячувати київського митрополита.
Патріарх Київський і всієї України-Русі Філарет повідомив про те, що українські православні ієрархи проведуть Собор, на якому буде прийнято рішення про створення єдиної помісної православної церкви. Саме патріархові об'єднаної церкви Вселенський патріарх Варфоломій вручить Томос.
13 листопада УПЦ МП ухвалила постанову про відмову підтримати автокефалію та припинення євхаристичного спілкування з Константинополем.
Про демарш представників УПЦ МП читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Прозасідалися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".