UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правоохоронці зробили висновки: Геращенко перерахував фактори, що забезпечили мирний характер суботніх протестів

На думку заступника голови МВС, громадський порядок було забезпечено завдяки організаторам акції і злагодженим діям поліції та СБУ.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко зазначив мирний характер суботніх акцій протесту в підтримку Сергія Стерненка, а також подякував організаторам акції і правоохоронцям, які не допустили провокацій і насильства.

На думку заступника голови МВС, мирний характер акцій забезпечили наступні чинники:

«Це був справжній мирний протест, який, я абсолютно впевнений, уже почутий владою... Сьогодні під офісами президента і генерального прокурора чергували тільки співробітники поліції діалогу. Але і для них не було особливої роботи, оскільки учасники масових заходів поводилися чемно, людяно, неагресивно», - написав Геращенко на своїй сторінці у Facebook ввечері в суботу, 27 лютого.

За словами заступника міністра, «соціальні мережі і Telegrzm-канали буди переповнені ненависті і закликами до насильства», проте «українці поступово вчаться демократії, порядку, культурі проведення саме мирних протестів».

Геращенко також передав «привіт» депутату Верховної Ради минулого скликання Володимиру Парасюку, який брав активну участь в акції на Банковій 23 лютого, але на суботній протест не вийшов.

«Бажаю одужання Володимиру Парасюк, який, на жаль, через стан здоров'я не зміг взяти участь в сьогоднішньому мирному мітингу. Може саме тому він і був мирним..?», - резюмував заступник голови МВС.

Читайте також: Стерненко передав із СІЗО ще одного листа

23 лютого Приморський суд Одеси визнав активіста Сергія Стерненка винним в «викраденні людини заради заволодіння 300 гривнями» і засудив його до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Сторона захисту відразу ж заявила, що подаватиме апеляцію.

Обвинувальний вирок виніс суддя Віктор Попревич, який до 2014 року працював у Донецьку. У місті він відзначився тим, що встановив біля воріт свого будинку погруддя Леніна і Сталіна. За інформацією журналістів, суддя не задекларував нерухомість дружини в окупованому Криму, а в 2014 році протягом декількох місяців продовжував здійснювати правосуддя в Донецьку, коли той перебував під контролем російських окупантів.

Вирок Стерненку спровокував масові протести в Києві й інших містах України. Під Офісом президента зібралися кілька тисяч людей. На Банковій були сутички з поліцією, 17 осіб затримали. Організатори акції заявили про її безстроковий характер .

У 2015 році Стерненку оголосили підозру у викраденні Сергія Щербича, члена партії "Довіряй ділам" Геннадія Труханова. Активіст нібито організував викрадення депутата, щоб заволодіти його коштами. Крім свідчень потерпілого, інших доказів у слідства не було.

Детальніше про справу Щербича, у викраденні й катуванні якого звинуватили Стерненка, читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Стерненка. Хроніки реваншу".

На думку Інни Ведернікової, Сергій Стерненко - тригер, який відкидає насу 2014-й і ставить навпроти один одного, змушуючи дивитися в упор. Що в підсумку вирішить президент Зеленський: перезавантажувати Систему чи покластися на Арсена Авакова? Детальніше в матеріалі "Тригер" для читателей ZN.UA.