Поступовий перехід на застосування принципів страхової медицини розпочнеться з 2017 року, заявив віце-прем'єр-міністр з соціальних питань Павло Розенко.
"За нашою програмою, повний перехід до страхової медицини і медична реформа мають відбутися протягом трьох років. Щоб це не було шоком ні для людей, ні для лікарської спільноти", - сказав Розенко, цитує його слова прес-служба.
Він уточнив, що цей процес розпочнеться вже наступного року і на кінцеву модель медичної реформи вийде у 2020 році.
За його словами, перші кроки принципу "гроші ходять за пацієнтом" (фінансування медичних послуг, які надаються пацієнтам, а не лікарняних ліжок) вже впроваджуються, але процес відбувається непросто і болісно, а також не до кінця сприймається сам процес і медичною спільнотою, адже треба буде пройти через конкуренцію та підвищити якість послуг.
Нагадаємо, за даними всесвітньої доповіді щодо соціального захисту, який готує Міжнародна організація праці, частка прямих витрат населення на охорону здоров'я (без будь-яких схем страхування або накопичення) в Україні одна з найвищих серед країн Європи; в більшості країн ЄС вона не перевищує 12-25%.
Детальніше про інтегровану модель меддопомоги читайте в статті Олександра Ябчанки "Медична реформа: коли гроші нарешті підуть за пацієнтом?" у випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".