UA / RU
Підтримати ZN.ua

Постпред України при ООН пояснив блокування Росією миротворців в Донбасі

За словами Єльченка, всі формати спроб врегулювання війни в Донбасі зайшли у глухий кут через очікування Росії на обрання проросійського президента України.

Питання щодо розгортання миротворчої місії ООН в Донецькій та Луганській областях не розглядатиметься у Раді безпеки ООН поки немає принципового рішення щодо неї у "нормандському" чи "мінському" форматах, а російська влада сподівається, що президентом України буде обрано проросійського кандидата, заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

"Для започаткування справжньої миротворчої операції потрібне рішення Радбезу ООН. Але для того, щоб він почав розглядати це питання, воно спочатку має бути хоча б приблизно означено у "нормандському" чи "мінському" форматі", - сказав дипломат в інтерв'ю "Укрінформу".

Він вважає, що всі формати спроб врегулювання війни в Донбасі, в тому числі трек "Волкер-Сурков", зайшли у глухий кут саме через очікування Росії на обрання проросійського президента України.

"Росіяни не будуть нічого робити до президентських виборів в Україні. У мене є великі сумніви, чи будуть вони щось робити і після, але побачимо… Вони чекають якогось приходу гіпотетичного проросійського президента, який все поміняє", - сказав Єльченко.

Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".