UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посилена вакцинація: Радуцький розповів, хто перший у черзі на третю дозу

Прищепитися можна будь-якою вакциною, незалежно від того, яким препаратом було зроблено вакцинацію.

Третьою дозою вакцини від COVID-19 насамперед слід захистити найбільш уразливі групи населення.

Про це сьогодні у коментарі журналістам у Верховній Раді заявив народний депутат "Слуги народу", голова парламентського комітету "Здоров'я нації" Михайло Радуцький, пише "Цензор. Нет".

Депутат перерахував ці групи.

"Це люди з імунодефіцитом, з онкологічними захворюваннями, а також люди після 60 років. Як ми й починали вакцинацію: по черзі більш уразливі, далі менш уразливі, потім усі", - зауважив він.

Радуцький нагадав про виведення ВООЗ у якому не заперечується, що третю дозу можна зробити будь-якою вакциною, незалежно від того, якими дві перші.

Він також нагадав, що додаток "Дія" відобразить дані про третю вакцину після проведення вакцинації.

Існує різниця між третьою та бустерною дозами вакцини.

Читайте також: Інструменти для боротьби зі штамом «Омікрон» вже існують, але потрібно їх правильно використовувати — The Washington Post

Третя – це додаткова вакцинація груп ризику, щоб збільшити їх захист.

Бустер (ревакцинація) провадиться через 6 місяців після початкового курсу.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, що незабаром буде указ, який схвалить позицію національної технічної групи експертів щодо імунопрофілактики та дозволить в Україні вводити додаткову дозу вакцини від COVID-19.

Він підкреслив, що йдеться "саме про додаткову дозу, а не бустерну".

Раніше повідомлялося, що вчені зі США заявили, що вакцини від COVID-19 мають нижчу ефективність у боротьбі з новим штамом "Омікрон". Попри це, бустерна доза вакцин препаратами Pfizer, Moderna та Johnson & Johnson посилює їхню дію.

Вчені Гарварда, Массачусетської лікарні загального профілю та Массачусетського технологічного інституту, протестували зразки крові осіб, які зробили дві дози вакцини від коронавірусу.

Поява нового штаму коронавірусу – новий виклик не лише для охорони здоров'я України, а й для всього людства. Що за фрукт "омікрон" і чого від нього чекати на Україну, читайте у статті Віктора Гавури "COVID-19: "омікрон" — нове випробування для України" в ZN.UA.