Громадянин України, що позиціонує себе як журналіст і лідер думок, поширював у вітчизняному інформпросторі російську пропаганду та відпрацьовував «замовлення» з Москви, повідомляє пресцентр Служби безпеки України.
Також чоловік організовував різноманітні «громадські акції» за сценаріями російських кураторів, які мали на меті розхитати внутрішньо-політичну обстановку в нашій країні та створити потрібну «інформаційну картинку» для РФ.
«Інструкції зловмисник отримував електронними каналами зв’язку, а оплату – через заборонені електронні гаманці. Так званий журналіст регулярно звітував перед своїми кураторами через спеціально створений телеграм-канал», - йдеться у повідомленні.
За даними «Української правди», йдеться про 22-річного Івана Росаду. На початку співпраці медійник мав просувати прокремлівський погляд на події в Україні, маніпулювати суспільною думкою напередодні важливих міжнародних зустрічей з країнами-партнерами тощо.
Як майданчик для такої діяльності чоловік використовував російські та українські телеканали, зокрема, ті, що перебувають під санкціями РНБО.
В етерах він стверджував, що Україна нібито перебуває під зовнішнім управлінням, безпідставно звинувачував українських військових в «обстрілах мирного населення». Ті самі меседжі проштовхував через рейтингові Telegram-канали, на що йому окремо виділяли фінансування.
У подальшому російські куратори зосередили його роботу на дестабілізації суспільно-політичної ситуації в України. «Журналіст» регулярно виїжджав за кордон, де зустрічався з кураторами, обговорював деталі «інформкампаній» та отримував готівку для їх фінансування.
«Він почав організовувати фейкові проплачені протестні акції у столиці. Для цього, зокрема, наймав для «масовки» людей, які мали імітувати соціальне невдоволення чинною владою. Останнє завдання «медійника» ‒ розпочати збір підписів за імпічмент чинного президента. Зловмисник погодився за грошову винагороду підробити понад мільйон підписів, нібито від імені українців», - додали у спецслужбі.
Під час обшуків в підозрюваного вилучили телефони, комп’ютерну техніку, флеш-носії та накопичувачі, дані з яких підтверджують злочинну діяльність. Справу проти нього відкрили за статтею 111КК України – державна зрада.
Пропагандиста затримано, йому оголосили підозру. Якщо провину доведуть, чоловікові загрожує 12-15 років ув’язнення з конфіскацією майна або без такої.
Нагадаємо, минулої осені Кабінет міністрів схвалив Стратегію інформаційної безпеки України. Документ передбачає заходи протидії дезінформації, маніпуляції та відвертої брехні з боку держави-агресора.
Як забезпечити інформаційну безпеку країни, але не створити «Міністерство правди», читайте в статті Ігоря Попова «Інформаційні війни. Запобіжні заходи» у ZN.UA.