До складу наглядової ради Національного університету "Одеська юридична академія" увійшов колишній заступник голови президентської адміністрації Віктора Януковича Андрій Портнов.
Про це йдеться в наказі №31, виданому Міністерством освіти і науки 11 січня 2021, підтвердили в прес служба МОН у відповідь на запит LIGA.Life.
Також, крім Портнова, до складу ради увійшли Вадим Новинський і другий президент України Леонід Кучма.
У міністерстві нагадали, що керівництво університетів формує склад наглядової ради, згідно з частиною першою статті 37 Закону України "Про вищу освіту".
"У січні 2021 року Національний університет" Одеська юридична академія "звернувся до Міністерства освіти і науки України з листом, яким вніс пропозицію щодо персонального складу Наглядової ради Національного університету" Одеська юридична академія", - повідомили в МОН.
Сергій Ківалов є президентом Національного університету "Одеська юридична академія". він також очолював Центральну виборчу комісію України в 2004 році. Масові фальсифікації на президентських виборах 2004 року, в тому числі активне використання "каруселей" і адмінресурсу, привели до масових протестів, які переросли в Помаранчеву революцію. Верховний Суд України від 3 грудня 2004 року визнав результати другого туру виборів недійсними, а 8 грудня Верховна Рада затвердила новий склад ЦВК, під керівництвом якого було проведено повторне голосування.
У березні 2015 року Генеральна прокуратура України відновила слідчі дії стосовно Сергія Ківалова в рамках кримінального провадження, розпочатого 21 листопада 2014 року. Далі були інші кримінальні справи. Однак жодне з кримінальних справ, які були порушені проти Ківалова, так і не було доведено до кінця, незважаючи на досить велику доказову базу.
У 2011-2014 роках Андрій Портнов займав посаду заступника голови Адміністрації президента України. З 2005 по 2010 рік був головним юристом команди Юлії Тимошенко.
Правоохоронці перевіряли Портнова на причетність до ключових кримінальних справах проти Януковича і його оточення, в тому числі до розстрілів учасників Революції Переваги в 2014 році і висновку держкоштів за межі України.
У березні 2018 року Служба безпеки України порушила кримінальну справу за статтею "державна зрада", в рамках якого Портнова перевіряли на причетність до сприяння анексії Криму Росією.
Через рік Андрій Портнов виграв судові позови до СБУ і інформагентству "Укрінформ", а також до партії "Блок Петра Порошенко" за поширення інформації про те, що його підозрюють в державній зраді. Шевченківський районний суд Києва зобов'язав СБУ та "Укрінформ" спростувати цю інформацію, так як повідомлення про підозру Портнову не вручали, отже, процесуального статусу підозрюваного у нього немає. Київський апеляційний суд зобов'язав БПП зробити аналогічне спростування.
Як і багато чиновників часів Януковича, Портнов потрапив під європейські санкції, однак в жовтні 2015 року суд Європейського Еоюза прийняв рішення у справі "Портнов проти Ради ЄС", яким визнав "протиправними" санкцій проти нього в зв'язку з "недостатністю підстав".
Відповідно до рішення, Суд ЄС встановив, що єдиною причиною для накладення санкцій на Андрія Портнова було лист від Генеральної прокуратури України, в якому ГПУ стверджувала про те, що нібито інформація слідства дозволяє говорити, що Портнов серед інших причетний до "розтраті значної кількості державних засобів і їх нелегального виведення за межі України ".
У 2019 студенти Київського університету імені Шевченка домоглися від керівництва вузу скасувати наказ про працевлаштування Портнова на посаду професора кафедри конституційного права.