UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко запевнив Столтенберга, що воєнний стан не створить проблем для виборів

Столтенберг заявив, що це є дуже важливо для союзників НАТО.

Президент України Петро Порошенко запевнив генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, що через запровадження воєнного стану в державі не виникне жодних проблем із проведенням майбутніх президентських виборів. Про це Столтенберг повідомив прес-конференції в Брюсселі після засідання комісії Україна-НАТО, передає "Європейська правда".

"Я говорив вранці з президентом Порошенком, і він підкреслив, що закон не вплине на роботу демократичних інституцій в Україні та не створить проблем для майбутніх президентських виборів", - повідомив генсек НАТО.

Столтенберг підкреслив, що для союзників Північноатлантичного альянсу дуже важливо, щоб воєнний стан в Україні не створив проблем для виборів президента, які заплановані на березень 2019 року.

Читайте також: Посольство США попередило про можливі протести по всій Україні

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шість українських моряків, всього в РФ незаконно утримуються 23 людини.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює факт того, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли кораблі Військово-морських сил України.

Опівночі з 25 на 26 листопада відбулося екстрене засідання РНБО, на якому Порошенко ініціював запровадження в Україні воєнного стану. Рада розпочала розгляд цього питання на позачерговому засіданні в понеділок. Своїм указом Порошенко вводить воєнний стан на всій території України з 9:00 ранку 28 листопада на 30 днів. Він також виключив перенесення президентських виборів через воєнний стан. Проте, в нинішньому проекті указу президента, опублікованому на сайті Ради, є пункт про обмеження конституційних прав і свобод громадянина, передбачених дванадцятьма статтями Конституції України: 30-34, 38, 39, 41-44, 53.

Разом з тим, на экстенном засіданні Радбезу ООН країни Заходу підтримали Україну. Пропозицію Росії щодо ситуації в Керченській протоці Радбез заблокував.