UA / RU
Підтримати ZN.ua

Понад 800 вчителів молодших класів пройшли атестацію

Результати оцінювання педагогів оприлюднять до 21 листопада.

У пілотному проекті МОН з тестування вчителів молодших класів на профпридатність взяли участь 807 вчителів. Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.

Наголошується, що результати оцінювання педагогів оприлюднять до 21 листопада.

Попередньо учасники пройшли перший етап сертифікації, під час якого відібрані Державною службою якості освіти експерти вивчали їх практичний досвід роботи. Другий етап проводився у формі тесту, який тривав протягом трьох годин. Всього до нього увійшло 100 завдань різного типу, перевіряли рівень обізнаності в організації навчального процесу, виховання і розвитку учнів, створення інтерактивного освітнього середовища тощо. Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник - 100.

Вже найближчим часом комісія визначить пороговий бал "склав / не склав" для учасників сертифікації. У ньому будуть враховуватися результати вивчення практичного досвіду роботи та незалежного тестування.

Якщо учасник подолав поріг по тестуванню і не подолав з вивчення практичного досвіду - комісія може прийняти рішення вивчити його е-портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником сертифікації.

Вчителі, які успішно пройдуть сертифікацію, протягом 3 років будуть отримувати 20% надбавки до посадового окладу. Крім того, проходження сертифікації зараховуватиметься як атестація педагога з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної вищої.

Зазначимо, нововведення МОН спричинили масові протести серед вчителів. 29 жовтня вчителі вийшли під Верховну Раду з протестом проти введення поправок в закон про середню освіту.

Поправки в закон передбачають скасування тих невеликих преференцій, які мають вчителі, а саме: надбавки за перевірку зошитів, класне керівництво, вчені звання та інше. Але найголовніше, що викликало обурення і активний протест, рішення зробити робочий тиждень для педагогів 40-годинним.

Нинішня система оплати праці вчителів не стимулює їх до розвитку. Відмовитися від однакових для всіх надбавок до зарплати, але підняти плату за кваліфікацію - такі поправки в закон "Про Повну вищу середню освіту" хоче внести "Голос".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Оксана Онищенко. За її словами, зараз 50% грошей, отриманих учителем, - це різні надбавки і доплати, які не залежать від професійної кваліфікації. А різниця в зарплаті між педагогами різних рівнів кваліфікації становить лише 5%.

Детальніше про новийзаконопроект читайте в статті Оксани Онищенко "Молодильні яблука для закону про школу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".