Держсекретар США Майк Помпео у розмові із президентом України Володимиром Зеленським відзначив готовність Вашингтона запропонувати допомогу і підтримку в розслідуванні катастрофи українського літака в Ірані. Про це він написав у Twitter.
"Поговорив із президентом України Зеленським, щоб висловити мої найглибші співчуття у зв'язку із загибеллю людей унаслідок трагічної аварії рейсу 752 "Українських міжнародних авіаліній". Ми – з Україною і готові запропонувати нашу підтримку та допомогу у проведеному розслідуванні", - повідомив Помпео.
Тим часом пресслужба Зеленського повідомила, що він поінформував Помпео про хід розслідування катастрофи в Тегерані.
"Вдячні за цінну підтримку США у розслідуванні причин катастрофи. Я зустрівся із тимчасово повіренною у справах США Кристиною Квін і отримав важливу інформацію, яка може допомогти у розслідуванні", - сказав Зеленський.
Також у телефонній розмові обговорювався розвиток ситуації на Близькому Сході і перспективи її нормалізації.
Співрозмовники узгодили подальший графік двосторонніх контактів на вищому рівні, насамперед візит Помпео в Україну наприкінці січня, який був перенесений з 3 січня.
Раніше Володимир Зеленський і міністр закордонних справ Вадим Пристайко отримали від США інформацію про катастрофу українського літака в Тегерані. Після було заплановано розмову Зеленського із держсекретарем США Помпео.
Уранці 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.
В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна. Однак, за даними Пентагону, іранці могли помилково збити український літак. Цієї ж версії дотримується Дональд Трамп. Її достовірність підтвердив канадський прем'єр Джастін Трюдо і прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон.
У РНБО розглядають сім версій причин падіння літака, серед яких: атака ППО Ірану, вибух на борту внаслідок теракту, зіткнення з безпілотником і технічна несправність літака.
У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.
Детальніше про трагедію читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо