Поліція Харкова відкрила кримінальне провадження за фактом прийняття Харківською міською радою рішення про повернення проспекту Петра Григоренка імені Георгія Жукова. Виробництво відкрили після звернення депутата Харківської міськради Ігоря Черняка, розповіли в четвер у відділі комунікацій Головного управління Національної поліції у Харківській області.
"Інформація внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Проводиться досудове розслідування", - йдеться в повідомленні.
Сам Черняк сказав, що подавав заяву про скоєння злочину по іншій статті: виготовлення, розповсюдження комуністичної, і нацистської символіки і пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, здійснені особою, яка є представником влади.
19 червня міська рада Харкова проголосувала за повернення проспекту Петра Григоренка імені маршала СРСР Георгія Жукова. За повернення колишньої назви віддали свої голоси 59 депутатів, проти вступили всього 13 осіб.
Проспекту Жукова присвоїли назву Григоренко в травні 2016 року. Тоді голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін підписав розпорядження щодо перейменування деяких об'єктах міста в рамках декомунізації. Розпорядження також передбачає перейменування станції метро "Маршала Жукова" на "Палац спорту".
Нагадаємо, 8 травня на сайті Харківської міськради були зареєстровані петиції з вимогами прибрати з центрального майдану міста волонтерський намет з меморіалом загиблим військовослужбовцям, а також повернути проспекту Петра Григоренка і станції метро "Палац Спорту", перейменованим у рамках декомунізації в 2016 році головою ОДА Ігорем Райніним, ім'я маршала Жукова.
Мер Харкова Геннадій Кернес публічно закликав підтримати ці петиції і пообіцяв зробити все для реалізації озвучених пропозицій. У рекордні терміни петиції набрали необхідні для їх розгляду п'ять тисяч голосів. Зазначимо, що на сьогоднішній день вже 22 петиції на сайті міськради набрали більше п'яти тисяч голосів, але жодну з них не було розглянуто міською владою. Петиції про знесення волонтерського намету і перейменування також реєструвалися, проте жодна з них не отримувала суттєвої підтримки.