UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опитування: як ставляться українці до питання подачі води у Крим

Переважна більшість українців називають Росію агресором.

Згідно з опитуванням громадської думки в кінці березня 2021 року 45% українців підтримують ініціативу відновлення подачі води в тимчасово окупований Крим, а 48% респондентів не підтримують це.

Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Дві третини (68%) опитаних вважають, що Україна повинна використовувати всі можливості для повернення Криму до складу України. При цьому 21% - за те, щоб змиритися з переходом півострова під окупацію Росії.

Скріншот дослідження СГ Рейтинг

Абсолютна більшість (71%) називають Росію агресором стосовно України, 22% - протилежної думки.

Скріншот дослідження СГ Рейтинг

Опитування проведене Соціологічною групою "Рейтинг" 23-24 березня 2021 року серед 2500 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій Метод опитування: CATI (computer-assistedtelephoneinterviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.

Читайте також: Рейтинг партій: як проголосували б українці в кінці березня

Раніше повідомлялося, що влада України може розглянути можливість подачі води в окупований Росією Крим в разі виникнення на півострові гуманітарної катастрофи.

Про це в ефірі телеканалу "Дом" заявив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Донбасом Леонід Кравчук.

Скріншот дослідження СГ Рейтинг

Нагадаємо, водних ресурсів Криму вистачає для забезпечення потреби людей, але не вистачає для обслуговування апетитів армії країни-окупанта. Але постачати російських військових водою Україна не буде.

Понад 80% потреб Криму в водопостачанні до російської окупації півострова в 2014 році забезпечував Північно-Кримський канал, вода по якому йшла з материкової частини України. Після окупації Криму Росією його перекрили (про блокування природних водотоків або річок в цьому випадку мова не йде).

Україна наполягає на тому, що поки півострів знаходиться під російською окупацією, постачання води туди неможливі. Населенню природних запасів на півострові вистачає, а "спонсорувати" мілітаризацію Криму Росією Україна не буде.

Детальніше про те, чим загрожує Україні постачання дніпровської води в Крим, читайте в статті Валентини Самар "Обережно, Крим. Слизько і боляче" для читачів ZN.UA.